مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چند روايت دربارة ثواب عزاداري حضرت ابا عبدالله عليه السلام را ذكر كنيد.

تاريخچه پيدايش مذهب تشيع را توضيح دهيد.

در قرآن و سنت از بعضي از امامان، سورهها، شبها، به بهترين ياد ميكنند كه انسان نميداند، كدام بهترين است، لطفاً دقيق شرح دهيد؟

آيا شهادت به ولايت اشهد ان علياً وليّ اللَّه قبل از اين كه امام علي (ع) به امامت برسد و پيامبر ايشان را به عنوان جانشين خود معرفي كند، در اذان بود يا بعد اضافه شد؟

آيا زنان فرزندان آدم(ع) (هابيل و قابيلن) خواهران آنها بودهاند يا از جنس ديگري بودهاند؟

با توجه به اين كه انسان آفريده شده است و داشتن پرده و خريد و فروش انسان به هر عنوان شايسته نيست، چگونه ائمة اطهار داراي برده و كنيز بودند؟

علت تغيير شروع مبارك رمضان و يا عيد فطر در كشورهاي اسلامي چيست؟ چرا ما اغلب از كشور عربستان يك روز عقب تر هستيم؟ ملاك شيعه و اهل سنت در اين مورد چيست؟ آيا با دستگاه هاي پيشرفته مي توان ماه را ديد و شروع و پايان ماه را اعلام نمود؟

در كاغذ پاره ها و روزنامه ها اگر نام مبارك خداوند و ائمة طاهرين(ع) ديده شود، چه بايد كرد؟

فلسفه حمل علم ها در مراسم عزاداري امام حسين(ع) چيست؟ اكثر مردم شهرهاي ايران اين علم ها را مي بوسند و نذر مي كنند تا حاجت هايشان برآورده شود. آيا اين اعتقاد صحيح است و عدم اعتقا د موجب گناه است؟

ريشة اصلي اختلاف ميان اهل تسنن و تشيّع چيست؟

چرا از اول محرم و قبل از شهادت امام حسين(ع) لباس سياه مي پوشند؟ در حالي كه امام حسين(ع) در روز عاشورا به شهادت رسيده اند و طبق معمول بايد از روز عاشورا به بعد لباس سياه پوشيده شود، لطفاً در اين مورد توضيح دهيد؟

فرق بين مذهب ارتدكس و كاتوليك در دين مسيح چيست؟ آيا در دين مسيح (ع) مذهب ديگري وجود دارد؟

  1. 1940 از 4632