مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چرا درروز عاشورا، وقتي كه تير به قلب مبارك سيدالشهداء خورد، امام حسين( دستهايشان را زير قلبشان گرفتند تا خون روي زمين نريزد؟

اگر كسي نماز مي خواند و كسي كه اصلاً به شيعه اعتقادي ندارد و نمي داند نماز چيست،و آنكس كه نماز مي خواند و آنكس كه نمي خواند پهلوي آنكس باشيد و حركات او و گفته هاي او را بگوئيد آيا نماز او درست است؟

1. اعتقاد ديني دوازده امامي بايد از كلاس اول يا بعد از صحبت كردن بچه شروع شود، چرا اين كار انجام نمي شود؟

2. امام( فرمودند : دنيا محضر خداست، چرا آقايان توجه ندارند؟

3. چرا در رابطه با شب اول قبر و سؤال نكير و منكر كمتر صحبت مي شود؟

4. چرا در رابطهبا نعمتهاي بهشت كمتر صحبت مي شود؟

5. چرا در رابطه با عذابهاي جهنم به وسيله گناه صحبت نمي شود؟

6. چرا با اين برادران خوب امروز پروفسور قرآن كه ما داريم كه لازم نيست اسم آنها برده شود دنيا را به وسيلة ميزگرد دعوت نمي كنند كه خدا را كاملاً بشناسند؟به فكر آخرت كه محل دائم زندگي مي باشد، باشند؟

7. چرا حدود 25 سال از انقلاب مي گذرد، ميدان 15 خرداد ميله هايي به عنوان 50 سال پهلوي را تبديل به هشتمين امام نميشود؟

8. چرا از ترمينال، انسان ايراني و خارجي به حرم امام رضا( نگاه كند، اين ميله ها مانع از ديد آنها مي شود و اگر شخصي پير و كهنسالي باشد نام پهلوي را روشن و زنده مي بيند؟ در هر صورت اين نماد تبديل به هشتمين امام يا نام امام هشتم در ميدان ظاهر شود با صلاحديد مسؤولان امر؟

9. در ميدان ضد، احتياج مبرم به دستشوئي بزرگ و عمومي و نمازخانه بزرگ و عمومي مجهز است، به علت اينكه در تابستانها و ايام ديگر سال، ميدان ورودي از ترمينال و فرودگاه و اينكه زوار امام هشتم، هيچ جايي براي اين اعمال ندارند؟

10. در رابطه با انقلاب و شهدا هر چه بيشتر صحبت شود كم است؟

11. بايد كوچك و بزرگ ملت ايران، تمام يك پارچه از رهبر بزرگ امام خميني( و پيروي ايشان كه پيروي انقلاب است(آقاي خامنه اي هر چه بيشتر به كوچك و بزرگ در حوزه هاي علميه و انتشارات مورد تبليغ و تأييد قرار گيرد)، ضمناً صحن رضوي به وسيله چترهاي برقي براي سرما و گرما نياز مبرم دارد؟گفتن جملاتي مثل اين يا امام رضا(خودت مشكل مرا حل كن از نظر توحيد فاعلي صحيح است؟

چگونه مي توانيم طوري باشيم كه مثلاً به امام رضا( سلام مي دهيم، جوابمان را بشنويم؟

فلسفه گريستن بر امام حسين (ع) و شهداي كربلا چيست؟

چرا حقانيّت شيعه را نمي توانيم به جهانيان ثابت كنيم؟

درخصوص برهنه كردن در هنگام سينه زني و همچنين سينه زدن و خراشيدن صورت و ... توضيح دهيد. و واقعاً درست است كه مثلاً يكي ديده ام كه غلاده سگ را به گردن انداخته بود و از اين قبيل كارها انجام مي دهند و اگر درست است پس حضرت زهرا( و حضرت زينب( و ... كه بخواهند وارد مجلس شوند با اين بدنهاي نامحرم، لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

در خصوص حضرت رقيه( كه چه موقع متولد شدند و چه موقع فوت كردند، توضيح دهيد.

چرا با وجود ظلم بيش از حد عمر، ابوبكر،عثمان به حضرت علي( و آل محمد( ، ولي بايد در مورد اهل تسنن تقيه كرد؟

آيا عاشورا مي تواند به عنوان يك محور اتحاد ملي مطرح شود؟

نظر اهل سنت از باب عاشورا چيست؟

  1. 1996 از 4632