مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

با اينكه خيلي از علماي سني شاگردان و يا از ياران امامان معصوم(ع) ما بودند پس چرا همين علما از مذهب شيعه جدا شده با اينكه با امامان معصوم ما بودند مثلاً با امام صادق(ع)؟

چرا اين همه اهانت و توهين را كه سردمداران آمريكا به ايران نسبت مي دهند ايران قاطعانه جواب نمي دهد، و آنطور كه بايد و شايد تبليغ نمي كنندكه تمام دنيا آمريكا و ديگر كشورهاي اروپايي را كه بر ضد اسلام و مسلمانان و شيعيان فعاليت مي كنند بشناسند؟

روضه مي خوانيم و بعد مي گوييم حوائجتان را در نظر بگيريد، زيارت مي رويم دردهايمان را مطرح مي كنيم و براي برآورده شدن حوائجمان نذر و نياز مي كنيم و ... اينكه همه اش شد خودخواهي، خود پرستي! و از طرفي از ما خواسته اند بعد از هر نماز دعا كنيم و از امام (ع) حتي نخود آشتان را بخواهيم آيا ايرادي دارد زيارت امام رضا(ع) برويم و هيچ چيز نخواهيم، حتي براي ديگران؟

يك فرد غير معصوم كه فردي عادي باشد در عصر كنوني تا چه اندازه مي تواند از گناه دوري كند آيا ممكن است اصلاً گناه كبيره اي انجام ندهد و راه عملي و آسان دوري از گناه چيست؟

در مواردي داريم كه به ذهن مي آيد كه ادب يك شخص غير معصوم از ادب معصوم(ع) نعوذ با الله بيشتر است مانند حادثه حر كه به مادر امام حسين(ع) اهانت نكرد آيا چنين چيزي ممكن است؟

بعضي مواقع رواياتي از ائمه(ع) در مورد حادثه اي كه مثلاً بين امام و يك شخص اتفاق افتاده نقل مي شود كه در آن حادثه شخص ثالثي وجود نداشته است حال كيفيت آن حادثه چگونه با اين دقت در روايات آمده است؟

امام سجاد (ع) فرمودند: هر روز به 8 نفر كه طلبكار از ما هستند بايد جواب بدهيم آن هشت مورد كدام است؟ توضيح دهيد.

چرا خداوند پيامبر (ص) و امامان را فرستاد تا ما را به راه راست هدايت كنند؟

با توجه به اين كه راه كربلا و عتبات عاليات باز است و با وضع و حال كنوني كه دولت عراق دشمن ايران است، آيا رفتن به عتبات عاليات با شرايط كنوني جائز است يا خير؟ آيا اين كار كمك به ظالم محسوب نميشود؟ لطفاً به اين شبهه و سؤال پاسخ دهيد؟

اگر با دعايي مثل دعاي معراج يا پارچه سبزي كه از كربلا ميآورند و همراه شخص باشد، به حمام يا دستشويي برود، اشكال دارد؟شخصي به نام مستعار »بي بي زهرا« در استان خوزستان طبق خبرهاي شنيده شده با توسل به حضرت ابوالفضل(ع) اقدام به شفاي بيماران و بارور كردن زنان ميكند و داراي زائر هم هست. نظر شما را در اين مورد جويا هستم.مهريه زنان پيامبر (ص) و حضرت زهرا (س) 480 درهم بوده است، اين پول در زمان ما و برابر پول ايراني چقدر است؟  1. 2008 از 4632