مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

اگـر پـيـامـبـر مـعصوم است چرا قرآن در آيه 117 سوره توبه مي گويد : خداوند بر پيامبر(ص ) و مهاجران و انصار توبه كرد و توبه آنها را پذيرا شد ؟
گواه حقانيت پيامبر اسلام چيست ؟
چرا پيامبر اسلام (ص ) مطابق خواسته افراد اعجاز نكرد ؟
قرآن اولويت پيامبر (ص ) را نسبت به مسلمانان بطور مطلق ذكر مي كند منظور از آن چيست ؟
مي دانيم همسران پيامبر بعد از او حق ازدواج نداشتند , چگونه خداوند همسران پيامبر (ص ) را كه بعضي به هنگام وفات او نسبتا جوان بودند از حق انتخاب همسرمحروم ساخته است ؟
آيا فرستادن صلوات بر پيامبر (ص ) واجب است ؟ و اگر واجب است در كجا ؟
ديـن پـدر و اجـداد پيغمبر گرامي اسلام صلي اللّه عليه و آله و سلم چه بوده و اين كه مي گويند اينها به دين ابراهيم خليل عليه السلام بوده اند منظور چيست و چرا دين مسيح را نپذيرفتند ؟
چرا خداوند پيغمبر برگزيده اش را به معراج برد ؟ اگر بگوييم خداوند مي خواسته مكان خود را به او نـشـان دهد اين كه صحيح نيست ; زيرا خدا مكان و محلي ندارد وهمه جا هست و اگر منظور نشان دادن كرات و كهكشانها و سحابيهاي بزرگ و مناظربرجسته عالم خلقت بوده است باز محل ايـراد اسـت ; زيـرا به عقيده ما مسلمانهاپيغمبر و امامان - عليهم السلام - از همه چيز و همه جا با اطلاع هستند .
با اين كه پيامبر اسلام صلي اللّه عليه و آله و سلم هم خودش در راه راست بود و هم مسلمانان را به راه راست هدايت كرده بود , پس چرا در حال نماز مي فرمود : اهدنا الصراط المستقيم ما را به راه راست هدايت كن آيا اين به اصطلاح علمي , تحصيل حاصل نيست ؟
اگـر پيامبر اسلام و ساير پيامبران , معصوم از گناه هستند , پس مقصود از آمرزيدن گناه پيامبر در اين آيه : انا فتحنا لك فتحا مبينا * ليغفرلك اللّه ما تقدم من ذنبك و ما تاخر و يتم نعمته عليك و يهديك صراطا مستقيما ; ما براي تو پيروزي آشكاري فراهم ساختيم تا خداوند گناهان گذشته و آينده اي را كه به تو نسبت مي دادند ببخشد ( و حقانيت تو را ثابت نموده ) و نعمتش را بر تو تمام كند و به راه راست هدايتت فرمايد (1) چيست ؟
پـيـامـبـر اكـرم صلي اللّه عليه و آله و سلم با وجود ارتباطي كه با دستگاه وحي داشت , چه نيازي داشـت كه در امور جنگي يا اجتماعي با اصحاب خود به مشورت بپردازد و به امر پروردگار عالم - در سـوره شـوري , آيـه 38 - در ايـن امور ملزم به شور و مشورت باشد ؟ وانگهي او از نظر دانش و بينش , علم و سياست , برترين خلايق بود ; با اين وصف چرا خدا به او دستور مشاوره داده است ؟
ازدواج مجدد همسران پيامبر صلي اللّه عليه و آله چه صورت دارد ؟
  1. 2073 از 4632