مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

رمز خاتميت رسول الله((صلي الله عليه وآله)) چيست؟
در خاندان رسول الله((صلي الله عليه وآله)) زينب چند تا است؟
توجّه ما به خاندان محمّد((صلي الله عليه وآله)) براي چيست؟ و مسأله ولايت حضرت علي((عليه السلام)) و لزوم ايمان به آن چيست؟
آيا خاندان علي بن يقطين همگي دوستدار اهل بيت((عليهم السلام)) بودند؟
آيا خانة پيامبر (9) و حضرت زهرا (3) هنوز هم در مكه وجود دارد؟

1ـ سؤال اينجانب در مورد قبول خلافت يا وليعهدي مأمون از طرف امام رضا (ع)بود، در پاسخ سؤال خود در جاهاي ديگر چنين پاسخ شنيده ام كه مأمون اگر با پاسخ منفي امام رضا(ع) روبه رو مي شد وي را به شهادت مي رساند، به نظر اينجانب شهادت بدين صورت خيلي بهتر از شهادت در كاخ ظلم و ستم بوده است لطفا دراين خصوص توضيحاتي بيان فرماييد. ؟
خلافت و جانشيني بعد از پيامبر چه كسي عهده دار شد
ما كاري به سنت نبوي نداريم زيرا خيلي از موارد آن مورد اختلاف است و ما را كتاب خدا بس است و كـتاب خدا مي گويد : در كارهايتان با يكديگر مشورت كنيد و از طرف ديگر شنيده ايم ابوبكر خليفه خود را تعيين كرد و او را بر مسلمانان مسلط نمود بي آنكه آن را به مشورت بگذارد . آيا اين تناقض نيست ؟
چرا عمر تهديد كرد كه خانه حضرت فاطمه را با آتش مي سوزاند ؟
چرا ابوسفيان در آغاز با خلافت ابوبكر مخالفت كرد و تهديد نمود ولي بعدا ساكت شد ؟
چون نماز از اهم ضروريات دين است و ابوبكر به جاي پيامبر (ص ) نماز خواند ,بنابراين او جانشين پيامبر اسلام (ص ) است نه علي (ع ) , در اين باره چه مي گوييد ؟
شما چگونه ثابت مي كنيد كه ابوبكر خليفه بلافصل رسول اللّه (ص ) نيست ؟
  1. 2193 از 4632