مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

لطفا بخشهايي از وصيت امام حسين (ع ) رابرايم توضيح دهيد ؟
آيا شيعيان مثل پيامبر وضو مي گيرند
فاصلهء بين فوت ابوطالب و حضرت خديجه چقدر بود؟ تاريخ دقيق آن را بنويسيد.

آيا حضرت محمد(ص) شهيد شدند يا به مرگ طبيعي از دنيا رفتهاند؟ اگر به شهادت رسيدهاند، چرا در 28 صفر وفات حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) را تسليت ميگويند؟

در برخي از كتابها مي خوانيم امير مؤمنان((عليه السلام)) هنگام وفات سلمان، در يك شب از مدينه بطي الارض به مدائن آمد و سلمان فارسي را در مدائن غسل داد و دفن كرد و تا صبح به مدينه برگشت، آيا اين امكان پذير است؟ با اين كه فاصله مدينه تا مدائن بيش از صد فرسخ ا
در برخي از كتابها مي خوانيم امير مؤمنان((عليه السلام)) هنگام وفات سلمان، در يك شب از مدينه بطي الارض بمدائن آمد و سلمان فارسي را در مدائن غسل داد و دفن كرد و تا صبح به مدينه برگشت، آيا اين امكان پذير است؟ با اينكه فاصله مدينه تا مدائن بيش از صد فرسخ است.
درباره چگونگي ولادت مسيح((عليه السلام)) و حكمت آن توضيح دهيد.
ياجوج و ماجوج كدام طائفه اند و آنچه در خلقت عجيب آنها مي گويند صحيح است يانه ؟
ياجوج و ماجوج چه كساني هستند؟
منظور از جعفر طيار كه نمازش مشهور است، امام جعفر (ع) است يا يكي از ياران پيامبر اسلام؟

زيـد بن ارقم در مجلس يزيد هنگامي كه او چوب بر لب امام حسين ( عليه السلام )مي زد گفت : چوب از روي لبهايش بردار , به خدا قسم خودم ديدم كه پيامبر اين لبهارا مي بوسيد . و ايـن بـا روايتي كه مي گويد پيامبر گلوي امام حسين ( بخاطر شهادت )و لبهاي امام حسن را ( بخاطر مسموم شدن ) مي بوسيد منافات دارد ؟
آيا امام چهارم حضرت علي بن الحسين (ع ) با يزيد بيعت كرده است ؟
  1. 2284 از 4632