مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

شركت نكردن در مجالس عروسي كه نوعاً همراه با لهو لعب است باعث دشمني و خصومت بين اقوام وفاميل مي شود. وظيفه چيست ؟

من دوست پسري دارم كه مدتي است با او دوست شده ام . خيلي به هم علاقه داريم . من دربارهء اوتحقيق كرده ام . همه مي گويند خوب است , مي ترسم پدر و مادرم مخالفت كنند. لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

اخلاق من خيلي بد است . پدر و مادرم از دستم ذلّه شده اند. ضمناً از كساني چيزي بر مي دارم , يعني دزدي مي كنم . لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

قدرت تصميم گيري ندارم و كمرو و كم حرف هستم . ترس و دلهره از انجام كار دارم . با خويشان وآشنايان و در جاهاي شلوغ نمي توانم خوب صحبت كنم و سر كلاس نيز خجالت مي كشم سؤال را از معلم بپرسم . پرنشاط نيستم و نمي توانم دوست هايي داشته باشم . بچه ها دور و برم جمع نمي شوند. البته پدر و مادرم سخت مرا تحت كنترل دارند و از من بازجويي مي كنند و به من سفارش مي كنند كارهاي سبك انجام ندهم . لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

زني كه شوهر كرده و فعلاً در محلّ تولّدش زندگي نمي كند و يقين دارد شوهر وي به محلّ تولد زن براي زندگي دائمي بر نمي گردد, آيا هنگامي كه آن زن به محلّ تولّدش براي ديدن خويشان مي رود, بايد نمازش راتمام بخواند؟

پدر و مادرم مرا درك نمي كنند و نمي دانند من در چه موقعيتي هستم و در بعضي مواقع با آنان درگيرمي شوم . مي خواستم روشي داشته باشم كه آنان را از من راضي باشند و به آنان توجه كنم .

با پسرخانهء خود عقد كردم . هنگام عروسي فهميدم زن ديگري دارد. از او جدا شدم . اين مسئله مرا به همه چيز بدبين كرده است . لطفاً مرا راهنمايي نماييد!

همسرم با ماشين اداره تصادف كرده و حدود يك ميليون و پانصد هزار تومان خسارت بار آورده است . چون پول نداشتيم , از كسي گرفته ايم و ماهانه هفتادو پنج هزارتومان بهرهء آن را مي پردازيم . به هر دري زديم .اين مشكل را حل نكرديم مستأصل شده ايم شده ايم و خواهان راه حل و كمك .

با پسري آشنا شده ام و او از من خواستگاري كرده است . در عين حال با هم ارتباط معمولي داريم ودر مورد درس ها از او كمك مي گيرم . او گاهي بسيار بي تفاوت است . آيا مي توانم به او اميدوار باشم ؟ آيا اصل اين كار درست است ؟

حكم ديدن فيلم هاي خارجي كه از تلويزيون پخش مي شود و زن هاي بي حجاب در آن بازي مي كنند, چيست ؟

دختري 19ساله هستم كه مدتي است عقد كرده ام و روابط خوبي با شوهرم دارم , اما بعضي خصلت هاي ناپسند در او هست كه مرا ناراحت مي كند, مثلاً بد قول است و با اين كه به من اجازهء درس خواندن داده بود, حالا حرفش را پس گرفته است . به او در مورد رفتارش تذكر داده ام , ولي تأثير نكرده است . لطف كنيد بگوييدچكار بايد بكنم تا از اين كارها دست بردارد؟

اگر دختري به يك پسر علاقه داشته و طرف مقابل هم خبر نداشته باشد, آيا اشكال دارد به او بگويد؟ايا اين گونه گفت و گو گناه دارد؟ از طرفي از امام صادق (ع ) نقل شده است كه اگر كسي را دوست داريد, به اوبگوييد. لطفا ما راهنمايي كنيد.

  1. 2355 از 4632