مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چرا فرزندان قدر والدين را نمي دانند و چه بايد كرد تا پدر و مادر از ما راضي باشند؟

خانمم خيلي تمايل دارد من شنونده خوبي باشم و هميشه پاي صحبتهاي ايشان باشم و من متأسفانه چنين عادتي نداشته و ندارم و همين باعث اختلاف شده است و اصلاً عادت ندارم در خانه باشم به دليل مشغله كاري و فوق برنامه در بيرون از منزل. خواهشمند هستم بفرماييد چگونه با تمرين به حد اعتدال برسم زيرا احساس مسئوليت بيرون از منزل من بسيار زياد است؟

تا چه حد مي توان به كودكان محدوديت يا آزادي داد؟ مثلاً مادر مي گويد به بچه 4 ساله نبايد سختگيري كرد كه چادر بپوشد ولي پدر معتقد است اگر بچه از كودكي چادر بپوشد عادت مي كند و خود بخود هدايت مي شود. كدام درست است؟

براي اقامه نماز حتماً بايد تمام بدن را پوشاند و بعد چادر به سر كرد يا نه فقط سر كردن يك چادر كفايت دارد؟

حكم ارتباط با كساني كه ماهواره دارند و حجاب را حتي به كمترين رعايت نمي كنند چيست حكم غذا خوردن در منزل آنها چيست و آيا صله رحم در اينگونه موارد واجب است با توجه كه خانواده همسر من محرم و نامحرم ندارند من بايد در مورد ارتباط شوهرم با زنان فاميلش حساسيت نداشته باشم

به چه دليل جلو بي حجابي گرفته نمي شود و روز به روز بر تعداد آنها افزوده مي شود. و پوشش اين افراد كمتر مي شود آيا ما مي توانيم صبر كنيم تا زماني كه فرهنگ اين افراد درست شود كه خودشان حجاب را رعايت نمايند. به چه دليل ما اگر فردي اسلحه به دست بگيرد و خواسته باشد كسي را بكشد همه جلو او را مي گيرند ولي اين افراد بي حجاب روح مسلمين را نشانه گرفته اند و متأسفانه مسئولين در اين زمينه اقدامي نمي كنند و به قدري روي اين افراد بي حجاب زياد شده اند كه كسي جرأت نمي كند آنها را امر به معروف بكند چون نتيجة عكس مي گيريم آيا اسلام و جمهوري اسلامي در اين زمينه فكري كرده است يا خير؟

در مورد اين مسأله كه كلاً رقص، تنبك زدن در مجالس عروسي و ... چه حكمي دارد؟

دختري هستم حدود يكسال عقد كرده ام شوهرم ديگران را قبوول ندارد و به هيچ كس احترام نمي گذارد لطفاً راهنماييم كنيد؟

حكم پوشش و حجاب در مقابل ائمه معصومين چگونه است؟

از آنجايي كه لباس سفيد و روشن را سبك مي شمارند آيا پوشش آن با حجاب كامل در مجامع عمومي جايز است؟

آيا مرد وقتي با زنش درددل ميكند و زن درددلهاي مردش را به مادرش بگويد، مرد با رفتار اين زن چه عكس العملي بايد انجام دهد؟

اگر مردي به همسرش اعتماد نداشته باشد و هميشه از او فقط كار بخواهد و حرف او را قبول كند و شوهرش هيچ عكس العملي انجام ندهد چه بايد بكند؟

  1. 2386 از 4632