مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

به خاطر مشكلات و مسائلي همچون تأخير در ازدواج و جوش صورت، اعتماد به نفس خود را از دست داده ام و از همه چيز نااميد گشته ام. از بس دعا كرده ام خسته شده ام. لطفاً راهنمايي كنيد.

آيا اريكوسل مانع از بچه دار شدن مي شود؟ كدام بيماري است كه موجب عقيم و نازا شدن مي شود؟ شرح دهيد.

متولد شدن عيسي (ع) از حضرت مريم (ع) بدون هيچ ازدواجي، و توضيح اين مسأله با توجه به علم پزشكي؟

آيا يك زن شيعه مي تواند با مرد سنّي ازدواج كند؟ در اين صورت زن شيعه چه كار بايد بكند؟

با اين كه در دورة دبيرستان درسم خوب بود، اما در پيش دانشگاهي دچار مشكل شدم و متأسفانه در كنكور قبول نشدم و از اين جهت دچار افسردگي شده ام. نمي دانم چه كنم. انگيزه اي براي تحصيل ندارم. ازدواج را دوست ندارم. از طرفي نمي توانم از خود دفاع كنم. وضع مالي خوبي نداريم و نمي خواهم با ديد دلسوزي به من نگاه كنند. مرا راهنمايي كنيد.

آيا ام كلثوم دختر علي(ع) با عمر ازدواج كرد و يا با محمد بن جعفر؟

دختري 23 ساله هستم و در دبيرستان بزرگسالان در سال سوم مشغول به تحصيل هستم. به دليل فاميل بودن پدر و مادرم به بيماري سندرم مبتلا شده ام و فكر ميكنم از اين جهت مشكلاتي براي ازدواج داشته باشم. از شما مي خواهم مرا راهنمايي كنيد.

آيا امام زمان (عج) ازدواج كرده است و در صورت ازدواج فرزندي دارد و آنان ميان مردم هستند؟

كسي كه با سيده اي ازدواج كرده، اگر او را طلاق بدهد يا هر دو بميرند، باز جدّه او يعني حضرت زهرا(س) در دنيا و آخرت محرم است؟

آيا ازدواج دختر يا پسر شيعه با دختر يا پسر سني اشكال دارد؟

25 سال سن دارم، پس از اتمام دوره سربازي مغازهاي را راهاندازي كردم و به شغل خواربارفروشي پرداختم، مشكل من متأهل شدن است. اطرافيان پيشنهاد ازدواج دارند، ولي من نه دختري را ميشناسم و نه اهل اين كار هستم. چگونه ميتوانم همسر آيندهام را انتخاب كنم؟

كارمند هستم و 32 سال دارم و شش سال است كه ازدواج كردهام و داراي يك فرزند ميباشم اما هميشه با ترس و اضطراب كارم را انجام ميدهم و قدرت دفاع از خود را ندارم. به تازگي دچار فراموشي شدهام. از شما ميخواهم مرا كمك كنيد.

  1. 2407 از 4632