مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

خانمي هستم كه در هفده سالگي با شخصي غريب ازدواج كردم، در حالي كه علاقهاي به ايشان نداشتم. حالا با دو فرزند و گذشت هشت سال از ازدواج بر سر دو راهي قرار گرفتهام كه چه كنم. پناهگاهي ندارم. وضع پدرم از نظر مالي ضعيف است و براي فرزندانم دلم ميسوزد. از طرفي با همسرم تفاهمي ندارم و او را دوست ندارم. مرا راهنمايي كنيد.

با توجه به اين كه در بهشت نكاح است، تكليف مثلاً شش ماهه امام حسين (ع) يا رقيه سه ساله چه ميشود، يا ساير دختران اهل بيت (ع) كه در دنيا ازدواج نكردهاند؟

جوان 33 سالهام كه ازدواج اول من به جهت مشكلات مذهبي، منجر به طلاق شد و تصميم جدي براي ازدواج دوم دارم، اما به جهت ترس از شكست دوباره نميتوانم براي ازدواج اقدام كنم و از اين جهت سخت ناراحتم. در اين مسئله مرا راهنمايي كنيد.

آيا امام زمان(ع) ازدواج كرده و داراي همسر و اولاد هستند؟

دختري هستم بيست و پنج ساله كه در بيست سالگي ازدواج كردم. پس از چند ماه بين ما اختلاف افتاد و دخالتهاي ديگران باعث شد كه پس از ده ماه از يكديگر جدا شويم. الان پس از گذشت چهار سال از طلاق، مادرم با من رفتار خوبي ندارد و به ميگويد: خودت خرج خود را در آور لطفاً مرا راهنمايي كنيد. با توجه به اين كه همسر سابقم هنوز ازدواج نكرده است، آيا راه حلي وجود دارد؟

آيا حضرت مهدي (عج ) ازدواج كرده اند؟

اگر كسي با نامحرم مثلاً پسر عمويش دست بدهد, آيا گناه كرده است ؟ اگر بعداً ازدواج كنند و محرم شوند, گناه گذشته شان پاك مي شود؟

آيا تمام كساني كه صيغة محرميت را جاري مي كنند و عقد دائم ميخوانند، حتماً بايد مرد باشد؟

اينجانب درباره ازدواج احتياج به كمك و راهنمايي دارم. اگر امكان دارد، در اين امر وساطتي نماييد.

دوستي دارم هجده ساله كه به عادت چشمچراني مبتلا است و به دنبال آن، گناه ديگري را هم انجام ميدهد. او خواهر ندارد، از اين رو دوست دارد با دختران حرف بزند. دوست دارد ازدواج كند، ولي نااميد است. او را راهنمايي كنيد.

براي جواناني كه قصد ازداج دارند، چه راه كارهايي پيشنهاد ميدهيد تا ازداج موفقي داشته باشند؟

دستور خواندن صيغه بين زن و مرد چيست؟ صيغة محرميت چيست؟

  1. 2408 از 4632