مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

بنده چند سالي هست كه ازدواج نموده داراي دو فرزند ميباشم ولي هنوز علاقمند به يك دختر هستم. هر چه سعي كردهام آن را از ذهن خود دور كنم نميتوانم. راه حل چيست؟جواني هستم 21 ساله، بسيجي و بچه هيئتي هستم و در تمام مراسمات مذهبي، نماز جماعت و... شركت ميكنم. مشكل من اين است كه وقتي در جامعه و خيابان ميروم و وضع بد ظاهري خانمها را ميبينم نميتوانم جلوي چشمم را بگيرم و مرتكب گناه ميشوم. البته هميشه بعد از مدتي از كار خود پشيمان ميشوم و در اين مورد ضعف دارم و شرايط ازدواج تا سه، چهار سال آينده را ندارم. مرا راهنمايي كنيد.چگونگي انتخاب همسر را توضيح داده و ازدواج در چه سني مناسب است؟چرا بحث متعه و ازدواج موقت براي جوانان ما پوشيده نگه داشته ميشود و اين حق از آنان سلب گشته، در حالي كه در صدر اسلام، پيامبر(ص) براي مردان بزرگ اجازه داده بودند؟از همان ابتداي كودكي تا كنون كه 28 سال دارم عاشق نماز خواندن بودهام و به آن بيشتر از همه چيز اهميت ميدهم. سؤال بنده اين است: در احاديثي وارد شده كه نماز متأهل ثوابش چند برابر نماز مجرد است. آيا بنده كه مجرد هستم و هنوز نتوانستهام ازدواج كنم ثواب نمازم كمتر از يك فرد متأهل است.

منظور پيامبر(ص) نماز واجب است يا مستحب؟ لطفاً ضمن معرفي يك كتاب در اين مورد مرا راهنمايي كنيد.لطفاً جريان ازدواج هابيل و قابيل را به طور مختصر توضيح داده و چگونه آنها با خواهر خود ازدواج كردهاند؟لطفاً بفرماييد امام زمان(عج) ازدواج نمودهاند؟ آيا همسرش همسن خود ايشان است؟ آيا فرزندان متعددي دارد يا اين كه امام زمان اصلاً ازدواج نكردهاند؟نام مادر امام زمان (عج) قبل از ازدواج با حضرت امام حسن عسكري (ع) چه بود؟آيا شخصي كه در خانواده غير متدين است و بخواهد تقوا پيشه كند، بايد روابط خود را با آنان قطع كند؟
اگر اهل خانواده، رفتارهاي خلاف شرع دارند و با ارشاد، دست نكشند، برخورد جدي تر لازم است؟
1ـ اگر مردي با همسرش سازكار باشد ولي با فرزندانش ناسازگاري نمايد و بعضا فرزندانش را دشنام دهد فرزندان چگونه وي را امر به معروف نمايند با اينكه خرجي فرزندان كه بايد توسط ايشان تأمين شود را به فرزندان نمي دهدو اگر اين پدر گوش نكند و رعايت مسائل فوق را ننمايد خداوند چگونه با ايشان برخورد مي كند؟
در دوران بارداري يك زن چه كارهايي بايد انجام دهد تا تربيت بچه قرآني باشد ؟
  1. 2455 از 4632