مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

  کد مطلب:22534 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:6

چگونه با همسرم برخورد كنم كه در زندگي كدورت و ناراحتي پيش نيايد؟
البته بهتر است در اين باره به كتاب هايي كه پيرامون اخلاق و شيوه همسرداري و رابطه زناشويي نگارش يافته اند مراجعه كنيد، ولي به طور خلاصه چند نكته را متذكر مي شويم. انشاءاللَّه در زندگي آتيه زيباي شما خالي از فايده نباشد. 1- به مسائل واقع بينانه بنگريد. اموري كه در پيرامون شما و همسرتان مي گذرد سعي بكنيد آن چنان كه در واقع است دريابيد. 2- با حوادث اتفاق افتاده برخورد معقولانه داشته باشيد. تا آن جا كه مي توانيد از تكيه بر امور حدسي و ظني خودداري بكنيد. با اهرم احساسات به استقبال مسائل نرويد. 3- طرز برخورد با همسرتان رفتار همدلانه باشد؛ يعني در حل مسائل نوعي برخورد بكنيد كه او شما را عين خود بداند و تو را با خود همراه و هم مقصد ببيند. به اين نقطه برسد كه شما او را درك كرده ايد و يا در صدد درك فهم و شعور او هستيد. 4- به همسرتان به چشم يك دوست و شريك واقعي زندگي بنگريد هم چنان كه انسان سعي دارد دوستش را به سبب نوع رفتار و گفتار خود نرنجاند و هميشه او را از خود راضي نگه دارد. در برخورد با همسر نيز بايد رفتار اين گونه باشد. 5- به اموري كه مربوط به همسرتان مي باشد مثل جهيزيه، پدر و مادر، برادر و خواهر و فاميل و دوستان او به چشم احترام بنگريد. هرگونه كه شما به امور وابسته به خودتان مي نگريد همان نگرش را هم نسبت به امور وابسته به همسرتان داشته باشيد. 6- اگر مي توانيد گاهي در كارهاي خانه به همسرتان كمك كنيد. مثلاً شستن ظرف ها، تميز كردن خانه و نگه داري از بچه. اين به علت اين است كه اولاً خانم احساس نكند كه اينها كارهايي است كه از ناحيه مرد به گردن او گذاشته شده است. ثانياً: ايجاد فراغت بال براي همسر موجب آرامش و شادي و طراوت در زندگي مي گردد. 7- مشكلات را با ايجاد فضاي محبت آميز و گرم به صورت روشن، صريح، شفاف با همسرتان در ميان بگذاريد. در اولين فرصت اين كار صورت بگيرد بهتر است. و اما نكاتي كه در رابطه با پدر و مادر بايد مراعات كرد عبارت است از: 1- حفظ حريم بين خود و والدين، يعني احترام گذاشتن به آنها از حيث زبان و رفتار تا اين حد كه شما خود علم پيدا بكنيد به اين كه والدين از شما جز اين تلقي ديگري ندارند. يعني اگر تعريف كنند در مقام تعريف شما را اينگونه معرفي كنند. 2- در موقع غم و غصه به خصوص مواقع مريضي و بدحالي دلجويي و احوال پرسي از آنها بكنيد. رساندن به طبيب و تهيه دارو در اسرع وقت و پرستاري از آنها از مصاديق بارز آن مي باشد. 3- دادن هديه به مادر و كمك كردن به پدر در مواقع تنگدستي و غير آن از مواردي است كه مي تواند رضايت آنها را جلب كند. 4- با انتقال موقعيت واقعي خود از حيث شغل، تحصيل، سرمايه، ازدواج و غيره مي توانيد اسباب رضايت آنها را حاصل بكنيد. 5- در كارهايتان آينده نگري، خردورزي و دينداري و انسان دوستي را پيشه كنيد. اين نكات را در عرصه عمل به والدين تان نشان بدهيد و اثبات بكنيد كه شما اين گونه هستيد. به يقين خشنودي آنها به دنبال خواهد آمد. زيرا اينها انتظارات اوليه والدين است كه برآورده كردن آنها رضايت آنها را به ارمغان مي آورد.

مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.