مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

  کد مطلب:22984 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:1

پدرم بعد از فوت مادرم قصد ازدواج مجدد دارد، ولي با مخالفت خانواده مواجه است چه توصيه اي داريد؟
در ابتدا درگذشت مادر مهربان و گرامي تان را به شما تسليت عرض نموده و علو مقام آن مرحومه و صبر و تحمل و سعه صدر شما را از خداوند متعال خواستاريم و از اين كه در طول مدت سه سال گذشته دلسوزانه و با سعه صدر كافي و صبر و تحمل مشكلات از پدر گراميتان كه دچار بعضي عارضه هاي جسماني نيز هست پرستاري كرده ايد و تا حدودي توانسته ايد جاي خالي مادرتان را پر كنيد و ضمن ادامه تحصيل به امر اداره كارهاي داخلي منزل بپردازيد، شما را تحسين مي كنيم و مي ستاييم و شما نيز بايد شكرگزار خداوند باشيد كه توانسته ايد خدمت گزار خوبي براي پدرتان و ديگر اعضاي خانواده باشيد، گرچه از دست دادن مادر در اين ايام براي يك دختر جوان بسيار سخت است اما اميد به آينده و انجام وظيفه و اميد به ثواب و اجر اخروي، مشكلات را تسهيل و ساده تر مي كند، بنابراين شما بايد با تكيه بر همت و تلاش و مشاوره با اهل خبره و افراد باتجربه و طلب ياري از خداوند متعال در پي حفظ محيط گرم خانواده و كمك به پدر مريض خود از هيچ كوششي دريغ نورزيد و دلگرمي بيشتري به اعضاي خانواده بدهيد كه دعاي خير پدرتان از طريق اين گونه امور خير و از روي دلسوزي، به همراه شما خواهد بود و بدانيد كه خداوند نيز جبران اينگونه زحمات و فعاليت هاي شما را خواهد كرد و اگر بتوانيد رضايت و خرسندي پدرتان را نيز بيشتر فراهم كنيد و دعاي خير او را كه ضامن پيروزي و موفقيت شما هست و يكي از دعاهاي مستجاب است، بيش از پيش در آينده موفق خواهيد بود. ولي براي حل مشكلات و مسائلي كه در خانواده مطرح مي شود بهتر آن است كه اولاً، قبل از اظهار نظر كردن، با دقت كامل و فكر كردن درباره جوانب مسأله، موضوع را خوب بررسي كنيد. ثانياً، اگر نياز به مشورت با ديگران وافراد با تجربه هست، به مشورت بپردازيد. ثالثاً، در مواردي كه احتمال مي دهيد نظرتان مورد تأييد ديگران قرار نگيرد اظهار نظر نكنيد. در پايان اگر احتمال تأثير كلام مي دهيد، با اعتماد به نفس كافي نظرتان را مطرح كنيد و بدين وسيله جايگاه مثبت و با نفوذي در بين اعضاء خانواده پيدا كنيد. با پدر مريضتان با متانت و احترام كامل و با عزت نفس تمام برخورد كنيد و در رسيدگي به او از هيچ گونه تلاشي دريغ نورزيد و تصميم گيري در مورد ازدواج مجدد او را به عهده دو خواهر بزرگ تر خود قرار دهيد چون به خاطر موقعيت خاص آنها بهتر مي توانند به حل آن بپردازند. نسبت به وضع درسي خواهر نوجوان خويش نيز نظارت كنيد واو را به ادامه تحصيل و خوب درس خواندن تشويق كنيد و به وي توصيه كنيد درباره ازدواج پدرتان موضع گيري نكنند. به مرور زمان برادرتان نيز با ازدواج موفق خود، مشكل خانواده شما را كاهش خواهد داد و نگران آن نباشيد، گرچه از اقدام در اين زمينه با كمك دو خواهر متأهل خويش فراموش نشود و با همفكري و همكاري آنها زمينه ازواج او را - نظير خواستگاري - فراهم نماييد و بدين وسيله مسؤوليت شما در خانه نيز كمتر خواهد شد. خودتان نيز بيشترين تلاشتان را در زمينه ادامه تحصيل و موفقيت در درس ها و جبران چهار ترم گذشته قرار دهيد و كمتر خود را وارد مسائل خانوادگي و حل و فصل مشكلاتي كه ديگران از شما حرف شنوي ندارند كنيد. گرچه رسيدگي به امور خانه و خانه داري بايد مورد توجه شما باشد كه هست.

مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.