مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

  کد مطلب:22990 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:6

زن همسايه قصد به دام انداختن مرا دارد، براي رهايي از اين دام خطرناك چه توصيه اي داريد؟
اينكه فرموديد در همسايگي، خانواده اي متدين سكونت داريد كه متأسفانه يكي از اعضاي آن خانواده قصد خيانت به خانواده و همسر خود و قصد به دام انداختن شما را در سر مي پروراند و شما از اين دامي كه او برايت گسترانيده نگران هستي. دانشجوي محترم: ما انسان ها هميشه در حال امتحان و آزمايش الهي هستيم و همواره بايد براي رهايي از چنگال هوا و هوس و شياطين جني و انسي در يك جهاد و مبارزه دائمي باشيم و اين مبارزه و جهاد كمابيش تا پايان عمر ادامه دارد منتها در هر دوره اي از زندگي متناسب با ويژگي هاي آن دوره، در حال حاضر كه شما جوان هستي بزرگترين خطري كه شما راتهديد مي كند مسائل شهواني و جنسي است و شيطان تمام تلاش خود را مصروف انحراف و به دام انداختن انسان از ناحيه همين مسائل شهواني مي كند لذا بايد دامن همت به كمر زده و با تمام توان تلاش كني تا دامنت به گناه آلوده نشود و معناي تقوا نيز همين است كه فعلاً شما خود را از اين مهلكه نجات دهي. براي رهايي از اين دام خطرناك رعايت نكات زير ضروري است: 1- برخدا توكل كن و از او بخواه تا ترا كمك كند و از اين خطر بزرگ نجات دهد. 2- به ائمه اطهار(ع) توسل بجو و از آنها بخواه كه آنها در پيشگاه خداوند واسطه شوند واز او بخواهند تا تو را نجات دهد. 3- سعي كن هرگونه ارتباطي كه با آن خانواده داري قطع كني به هيچ وجه به آن خانم توجه نكن، حرف نزن و در معرض ديد او خودت را قرار مده. 4- هرچه زودتر تغيير مكان بدهيد و در جاي ديگر اسكان گزينيد ولو اينكه با مشكلاتي هم مواجه شويد زيرا تحمل اين مشكلات به مراتب آسان تر و خطرش كمتر از آن گناه بزرگ است. 5- توجه داشته باش كه ارتباط با آن خانم نه تنها يك گناه بسيار بزرگ و خطرناك است بلكه ضيافتي نابخشودني است چه اينكه اولاً آن خانم همسر دارد و ثانياً همسر او طبق اظهارات خود شما مردي متدين و باتقوا است. خداي ناكرده اين عمل ممكن است باعث متلاشي شدن آن خانواده شود. 6- سعي كن خودت را جاي آن مرد بگذاري و كمي بينديش كه خيانت به ناموس او چقدر ناجوان مردانه است و يقين بدان كه هركسي به ناموس ديگران خيانت كند به طور قطع در همين دنيا به ناموس او خيانت خواهد شد. روزي ممكن است آنچه تو مرتكب آن خداي ناكرده مي شوي ديگران در حق تو مرتكب شوند و تجربه نشان داده است كه دير يا زود افراد خيانتكار حداقل گوشه اي از خيانت هاي خود را در همين دنيا مشاهده مي كنند. 7- چشم خود را كنترل كن و به هيچ وجه به آن فرد مذكور نگاه نكن و هيچگونه تماس با او نداشته باش. 8- اين دعا را خيلي تكرار كن. «...{/Bأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَي اَللَّهِ إِنَّ اَللَّهَ بَصِيرٌ بِالْعِبادِ{w6-13w}{I40:44I}/} ...{/Bفَاسْتَجَبْنا لَهُ وَ نَجَّيْناهُ مِنَ اَلْغَمِ {w1-6w}{I21:88I}/}....» (رجوع كن به مفاتيح الجنان اين دعا در تعقيبات نماز صبح وارد شده است) 9- داستان حضرت يوسف(ع) را در قرآن با دقت مطالعه كن و به آثاري كه بر خود نگهداري حضرت يوسف مترتب شده توجه كن.

مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.