مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

  کد مطلب:23101 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:2

راه درمان خودارضايي را بيان كنيد.
داوند براي بقاي نسل انسان غريزه جنسي را در او قرار داده است. و براي ارضاي آن راه صحيحي قرار داده است. سركوبي اين ميل موجب تضعيف روحيه و قواي آدمي مي گردد و زياده روي در آن هم انسان را از وصول به كمالات اخلاقي و معنوي باز مي دارد. تنها راه صحيح براي ارضاي اين ميل ازدواج است. چنان كه در قرآن مجيد در سوره مومنون آمده است: «مؤمنان كساني اند كه شهوت و ميل جنسي خود را حفظ مي كنند مگر براي همسرانشان». هر طريقي براي ارضاي شهوت جنسي غير از ازدواج حرام است. موردي كه در نامه خود به آن اشاره كرده ايد همان خود ارضايي است و لازم است با عزمي راسخ و اراده اي استوار و استعانت از پروردگار به ترك آن همت گماريد، مسلماً عادت به استمنا عوارض نامطلوبي را از نظر رواني و جسمي براي فرد به همراه دارد. از نظر رواني موجب سستي اراده، ضعف و هيجانات عصبي مي گردد. از نظر جسمي نيز دردناك شدن رحم و كمردرد و برخي عوارض ديگر را همراه خود دارد. ضمناً جهت مصون ماندن از وسوسه هاي شيطاني به توصيه هاي زير عمل كنيد: الف ) هرگز در تنهايي به سر نبريد. ب ) در انتخاب دوستان بسيار دقت كنيد. ج ) از ديدن صحنه هاي وسوسه انگيز به شدت پرهيز نماييد. د ) اوقات فراغت خود را با ورزش، مطالعه كتب مفيد، پياده روي بگذرانيد. ه ) از پوشيدن لباس هاي تنگ خودداري نماييد. و ) حتي الامكان دماي محل خواب را در حد پايين نگاه داريد. ز ) در مورد ازدواج سخت گيري نكنيد و با توكل بر خداوند براي آن اقدام كنيد. ح ) در مراسم ديني همچون نماز جماعت و دعاي كميل بيشتر شركت كنيد. قرآن مي فرمايد: {A{/Bإِنَّ اَلصَّلاةَ تَنْهي عَنِ اَلْفَحْشاءِ وَ اَلْمُنْكَرِ{w10-16w}{I29:45I}/}A}؛{M نماز انسان را از گناه و بدي باز مي داردM}» به ويژه اگر آن را با حضور قلب بخوانيد. سعي كنيد با افراد مذهبي و متدين روابط برقرار كرده و با آنان بيشتر معاشرت كنيد. ط ) همواره خود را در فعاليت نگهداريد و از بيكاري بپرهيزيد. ي ) طي برنامه اي منظم و تدريجي كتاب هاي پيرامون معاد را مطالعه كنيد (مثلا روزي 10 صفحه). طبق جزوه در عين حال اساسي ترين راه حل همان ازدواج است. خواهر گرامي! سعي شما بر اين باشد كه مرتكب اين عمل نشويد و اگر دچار آن شديد بلافاصله توبه كنيد و از خداوند كمك بخواهيد. نگذاريد شيطان توبه را در نظر شما بي فايده جلوه دهد. خداوند كساني را كه بسيار توبه مي كنند دوست دارد. از خداوند بزرگ مسألت داريم كه راهي به سوي خوشبختي در زندگي برايتان بگشايد. {Sبازآي باز آي هر آن كه هستي باز آي # گر كافر و گبر و بت پرستي باز آي S} {S اين درگه ما درگه نوميدي نيست # صدبار اگر توبه شكستي باز آي S}

مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.