مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

  کد مطلب:23197 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:2

چگونه حالت افسردگي و اضطراب را از خود دور كنم؟
اميدواريم كه هر چه زودتر بر همه ي مشكلات فايق آييد و با زندگي با نشاط و آكنده از شادابي، كنار همسرتان به تربيت گل هاي زيباي زندگي بپردازيد و از بوي عطرآگين آن، دل فسرده ي خويش را صفا بخشيد، انشاءالله. خواهر محترم، فرموده ايد «از نظر روحي افسرده ام و...» جالب است بدانيد كه تقريباً بيشتر انسان ها، دوره هايي از غمگيني و افسردگي را تجربه مي كنند؛ ولي خوشبختانه اين بيماري قابل درمان است. هم با دارو درماني و هم با شيوه هاي روان درماني. رعايت نكات زير، براي مقابله با اين مشكل روحي، بسيار مؤثر است: 1- از ورود افكار منفي به ذهنتان جداً خودداري كنيد. 2- هرگاه فكري منفي درباره ي خودتان يا ديگران به ذهنتان خطور كرد، با فكري مثبت و يا انجام كاري، خود را از افكار منفي رهايي بخشيد. 3- شما حتماً جنبه هاي مثبت زيادي در زندگي داريد. سعي كنيد آن جنبه هاي مثبت را برجسته كنيد. آنها را يادداشت كرده، هر روز چندين بار مرور كنيد. 4- به منظره هاي خوشايند و جلوه هاي زيباي زندگي، بيشتر فكر كنيد. 5- متناسب با وضعيت جسماني خود هر روز نيم ساعت ورزش كنيد. 6- شنا و آب تني بسيار مفيد است. در صورت عدم دسترسي به استخر، هر روز 10 دقيقه دوش آب ولرم بگيريد. 7- از نظر تغذيه، خودتان را تقويت كنيد. مصرف شير، خرما، عسل، انگور و ساير ميوه ها، بسيار مفيد است. 8- براي مقابله با افكار شك آلود، سعي كنيد در مواقعي كه آمادگي ذهني داريد، كتاب هايي را كه در اين زمينه نوشته شده است مطالعه كنيد. 9- در اجتماعات، بيشتر شركت كنيد و از تنهايي اجتناب كنيد. 10- در صورت عدم تمايل به مطالعه، حتماً خودتان را به كاري هنري، فني يا هر كار عملي ديگري كه دوست داريد مشغول كنيد. 11- به خودتان تلقين كنيد كه «مي توانم بر اين حالت پيروز شوم و يك زندگي با نشاط داشته باشم». 12- با انجام اعمال عبادي و شركت در مجالس مذهبي، روحيه ي معنوي را در خودتان تقويت كنيد. مطمئن باشيد با به كارگيري راه كارهاي فوق و جديت و پشتكار، حتماً مي توانيد بر اين روحيه منفي گرايي غلبه كنيد و عنان تفكرات خود را از دست اوهام و پوچ گرايي نجات دهيد و به زندگي خود معنا بخشيد. تا مدتي به برنامه فوق عمل نموده و مجدداً حالات خود را گزارش كنيد تا در مراحل بعدي ديگر سؤالات شما نيز مورد پاسخ دهي قرار گيرد.

مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.