مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

  کد مطلب:23232 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:1

فردي با روحيه بسيار حساسي و زودرنج و گوشه گير مي باشم، راهكار عملي اصلاح اين روحيه چيست؟
قبل از هر چيز مطمئن باشيد مشكل شما قابل حل است و با كمي صبر و تحمل و انجام بعضي راهكارهاي عملي و تمرين و ممارست بر حساسيت خود فائق خواهيد آمد. شناخت، مشكل اقرار به وجود آن و تصميم بر انتخاب راه حل مناسب براي آن نيمي ازمشكل را حل مي كند. علاوه بر اين بايد منشأ حساسيت نيز شناخته شود به عبارت ديگر بايد بررسي شود كه به چه چيزي حساس هستيد و با دخالت كردن در آن طبيعي است كه حساسيت شما نيز كاهش خواهد يافت و با هر يك از عوامل مختلف جسمي، روحي و رواني، محيطي و اجتماعي و غيره كه اين مشكل را ايجاد و يا تشديد مي كند بايد به گونه اي خاص مقابله كرد. بنابراين در مكاتبه بعدي در اين زمينه بيشتر توضيح دهيد تا علل و عوامل آن شناخته و راه حل مناسب تر خدمت شما ارائه شود. ولي از آنجا كه براي حل آن بايد خود فرد يعني شما دخالت كنيد و با آن كنار بياييد. نكاتي را متذكر مي شويم: 1- فهم درستي از زندگي و اينكه ماهيت دنيا تنيده با مشكلات و فشارهاي زيادي است پيدا كنيد. 2- خيلي ايده آل نگر نباشيد و آينده را همواره به عنوان يك احتمال و امكان در نظر بگيريد زيرا ممكن است اصلاً آينده اي در كار نباشد و بدانيد كه غير از شما امور و عوامل ديگري در اين جهان هست كه خارج از اراده شما تأثير گذار است. 3- خواسته هاي خويش را تقليل دهيد و يا با تلاش و تكاپوي بيشتر و همت بالاتر امكانات خويش را افزايش دهيم. 4- اگر كسي شما را رنجاند تلافي نكنيد بلكه عفو و گذشت داشته باشيد. 5- با ديگران مجادله نكنيد. 6- خود را با ديگران مقايسه نكنيد بلكه با توجه به توانايي ها و امكانات و شرايط خودتان خويشتن را ارزيابي كنيد. 7- در بر خورد با ديگران انتظار بدترين نوع برخورد را داشته باشيد تا اگر به طور نامطلوبي با شما رفتار كردند حساسيت شما زياد بر انگيخته نشود. 8- در گفتگوهاي دوستانه شركت كرده و با ذكر لطيفه هايي زيبا وخنده دار جمع دوستان را رونق بيشتري بخشيد و شاد و خندان باشيد.

مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.