مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

  کد مطلب:23488 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:1

چه كار كنم تا به پسري متين، مهربان و موفق علاقمندنشوم؟
انشجوي گرامي قبل از هر چيز بايد تأكيد كنيم كه سؤال شما مقداري مبهم است چرا كه اولاً: درباره علاقه مند شدن به يك پسر با آن خصوصيات توضيح كافي نداديد و نگفتيد كه منظورتان از علاقه چيست؟ آيا منظورتان ازدواج با او است يا چيز ديگر است؟ و ثانياً: اين علاقه يك طرفه است يعني فقط از طرف شما است يا اينكه دو طرفه مي باشد؟ حال با توجه با مبهم بودن سؤال شما برداشتي كه ما از سؤال شما داريم را بيان مي كنيم آنچه كه در ابتداي امر به ذهن مي رسد اين است كه منظورتان از علاقه ازدواج باشد يعني هر گاه شما بايك پسر متين با موقعيت خوب اجتماعي آشنا مي شويد دوست داريد و علاقه منديد كه با او ازدواج كنيد اگر اين برداشت ما صحيح باشد ذكر نكاتي ضروري به نظر مي آيد: 1- ازدواج بزرگترين و مهمترين حادثه زندگي انسان است و موفقيت يا شكست در آن سرنوشت ساز خواهد بود بنابراين اگر در گزينش همسر اصول صحيح رعايت شود و احساسات زودگذر، خيالات و توهمات بي اساس و محاسبات غلط كنار گذاشته شود بخش عظيمي از ناگواري و مشكلات افراد از بين مي رود. 2- اگر انديشه ازدواج با كسي را در سر مي پرورانيد قبل از ابراز علاقه به وي درباره معيارهاي ازدواج و شرايط همسر ايده آل شناخت كافي پيدا كنيد در اين زمينه مي توانيد از كتاب هاي زير كمك بگيريد: الف: انتخاب همسر نوشته ابراهيم اميني انتشارات سازمان تبليغات اسلامي ب) جوانان و انتخاب همسر نوشته علي اكبر مظاهري انتشارات پارسايان 3- اگر فرد مورد علاقه شما شرايط لازم براي ازدواج با شما را دارا بود چه دليلي دارد كه به او علاقه مند نشويد. يعني اگر شما پس از بررسي ها و مشورتهاي لازم فرد مورد علاقه خود را مناسب و لايق براي ازدواج با شما تشخيص داديد و از طريقي علاقه او را هم نسبت به شما بدست آورديد دليلي وجود ندارد كه به ايشان علاقه مند نباشيد. 4- در صورتي كه او نيز واقعاً به ازدواج با شما تمايل دارد به طور رسمي و از طريق خانواده محترمشان از شما خواستگاري كند تا ان شاءالله هر چه زودتر با توافق شما وي و خانواده هاي محترمتان مقدمات ازدواج فراهم شود. از هر گونه ارتباط مستقيم و دور از نظارت بزرگترها جداً بپرهيزيد. 5- اما اگر دوست داريد كه اصلاً چنين علاقه و خيالاتي نسبت به جنس مخالف در ذهن شما ايجاد نشود مي توانيد از راهكارهاي زير بهره جوييد: الف) اوقات خود را با اشتغالات درسي و خلاقيت ها و برنامه هاي مورد علاقه تان نظير كارهاي هنري ورزشي چنان تنظيم كنيد كه فرصت فكر كردن درباره جنس مخالف را نداشته باشيد. ب) هر گاه ياد چنين فردي در ذهن شما نقش بست با فرستان صلوات و يا گفتن استغفرالله و يا فكر كردن درباره موضوعات جديد درسي و غير درسي و يا مطالعه روزنامه و مجله و... از اشتغال ذهني درباره او بپرهيزيد. ج) سعي شود حريم هاي خاص ميان شما و افراد نامحرم حفظ شود از جمله: 1- از نگاه شهوت انگيز به نامحرم جلوگيري شود. 2- گفتگوي شهوت انگيز با افراد نامحرم منع شود. 3- از استعمال عطرها و بوهاي خوش براي افراد نامحرم جلوگيري شود و نيز پوشش و حجاب مراعات گردد. د) توجه به اين نكته كه خداوند ناظر اعمال ما است. ه) به خود تلقين كنيد كه من كنترل و مراقبت از اعمال و رفتار و ذهنم موفق مي شوم.

مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.