کد مطلب:1929 دوشنبه 29 شهریور 1395 آمار بازدید:237

معرفی کتاب معراج الهدایة
دراسة حول الإمام علی علیه السلام و منهج الإمامة

03:05

دانلود   7.63 مگابایت
معراج الهدایة عنوان کتابی است که به وسیله ی دکتر سعید یعقوب – مستبصر فلسطینی – به رشته ی تحریر درآمده است.
وی در سال 1947 میلادی در شهر «عَکَّا» ی فلسطین متولد شد. تحصیلاتش را ادامه داد تا این که برای تکمیل دروس دانشگاهی به آمریکا مهاجرت کرد و در آن جا به درجه ی دکتری فلسفه دست یافت. با این حال به این مقدار اکتفا نکرد و در رشته ی روان پزشکی نیز به تخصص دست یافت.
دکتر سعید یعقوب در مورد چگونگی هدایتش به مکتب اهل بیت علیهم السلام می گوید :
ریشه ی حیات و نشاط هر انسانی عقلانیت و تفکر است. تعصبات بیجا و پافشاری بر افکار قومی و آباء و اجداد مانع عقلانیت است و باعث بسته شدن و محدود شدن تفکر انسان می گردد. من نیز بیش از هر چیزی در این راه از عقلم کمک گرفتم و کتاب های متعددی را مطالعه کرده و ساعت ها در مورد محتوای آن ها فکر می کردم. تلاش می کردم برای تک تک عقايد و باورهایم استدلال های منطقی داشته باشم و همین باعث شد تا بسیاری از عقاید و افکاری را که در کودکی به ما آموخته بودند و با آن بزرگ شده بودیم را رها کنم. آن چه در این مسیر برایم عجیب می نمود اين بود که اکثر استدلال ها و دلایلی را که گاهی با ساعت ها فکر و تلاش به دست می آوردم، در مکتب اهل بیت علیهم السلام و با جزئیات و توضیحات بیشتری می یافتم و رفته رفته حقانیت کلام اهل بیت علیهم السلام برایم به امری یقینی تبدیل شد.
دکتر سعید یعقوب در کتاب معراج الهدایة به مبحث امامت الهی می پردازد و در بخش های ابتدایی به معرفی مفهوم امامت و خاستگاه آن اشاره کرده و در بخش های بعدی به طور خاص در مورد امامت امیر المومنین عليه السلام صحبت می کند.
لینک دانلود pdf:
http://www.valiasr-aj.com/persian/valiasr-aj/pdf/10107.pdf