مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چگونه مي توان با ديگران بهتر ارتباط برقرار كرد؟ لطفاً در صورت امكان منبع مطالعاتي را معرفي كنيد كه در اين موضوع به من كمك كند.

در مورد رفتار با كودكان مي خواستم بپرسم به بچه ها تا چه حد بايد آزادي داد؟ آيا هر چه بگويند بايد گوش دهيم و بله بگوييم و يا گاهي بله و گاهي نه بگوييم. اين بله و نه گفتن به ميزان سن آنها هم بستگي دارد؟ انتقاد از كودكان زباني باشد يا عملي؟ همينطور تشويق و تنبيه؟

مي خواهم در مورد خواب و رؤياهاي صادقه بيشتر بدانم و در خواب روح به آينده مي رود بيشتر توضيح دهيد؟

منظور از ولايت فقيه چيست؟ آيا منظور اين است شخصي با عنوان و اسم ولي فقيه بر مردم حكومت كند؟ يا منظور از ولايت اين است كه شخصي با صلاحيت و درستكار ولايت فقيه را بر مردم به اثبات برساند و اجرا كند؟

در بعضي مواقع آدم شكاكي مي شوم و دوست دارم به شخصيت يك فرد بيشتر نزديك شوم خوب است يا بد؟

چرا گاهي دعا مستجاب نمي شود؟

در مسابقات ورزشي فوتبال، پينگ پنگ ... اگر افراد دو تيم هر كدام مبلغ معيني بدهند تا هر گروه كه برنده شد با آن پول ميوه و شيريني بخرند و بخورند آيا اين بازي شرط بندي دوطرفه است و حكم قمار را دارد؟

در مسابقه فوتبال يا بازيهاي ديگر شرط مي بندد هر كس برنده شد فلان مبلغ از ديگري بگيرد آيا اين شرط براي طرفين حرام است؟

آيا پولي كه در مسابقات فوتبال و واليبال و غيره دو تيم مي دهند و هر تيمي كه باخت بايد تمام پولها را به كساني كه پيروز شده اند بدهد آيا اين طور بازيها حرام است يا نه؟ (نظر آيت ا... فاضل لنكراني)

كتابي را درباره ايسم هاي غربي منتشر شده برايم معرفي كنيد؟ و اگر امكان دارد در كاغذي برايم شرح دهيد.

خواب ساختة دست خود انسان است يا خدا آن را در روح و جسم ميپروراند؟

چرابايد هميشه مردم گناباد مورد تبعيض قرار گيرند(اين سؤالي است كه خواهش دارم رهبر يا رئيس جمهور پاسخ بدهند) چرا بايد مردم اين شهر به طور وحشتناكي مهاجرت كنند ، چرا اگر تبعيض وجود ندارد ( از طرف شما آقايان) امكانات و تجهيزاتي كه به اين شهر و مردم اختصاص داده شده بودند از اين شهر هنوز نرسيده رخت بربستند و چرا امكانات وعده داده شده به اين مردم خيلي ضعيف ترتيب اثر داده نميشود چرا چرا ؟؟؟

  1. 1781 از 4632