مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

علت كم رنگ شدن مسايل ديني و مذهبي در ميان خانواده ها و نيز جامعه چيست ؟ باتوجه به اين كه بعضي مواقع ظاهراً مشكل اقتصادي وجود نداشته و يا شديد نيست ؟

علاقه زياد به تحصيل علوم اسلامي دارم لطفاً مرا راهنمايي كنيد؟

منابع موجود براي تحقيق پيدا نمودن موضوع عرفان اسلامي چيست ؟

فردي كارمند دولت است و شرعاً مستطيع نيست . حال اگر از طرف دولت به جهت كاري مثل طبابت يا خبرنگاري و يا غير آن مأمور شود و به مكه برود و در ضمن انجام مأموريت خويش مناسك حج و عمره را به جاآورد, آيا مُسقِط حج واجب (حجة الاسلام > است كه اگر آن كارمند بعداً استطاعت پيدا كند, حج بر او واجب نشود؟

فلسفه اين كه دو چوب تر در لحد ميّت مي گذارند چيست ؟

لطفاً نشاني انجمن هاي اسلامي دانشجويان در امريكا, كانادا, انگليس و آلمان را براي اينجانب بفرستيد.

نظر شما درباره كتب مذهبي عمادالدين اصفهاني چيست ؟

اقرار گرفتن از مجرمان به وسيلهء شكنجهء آن ها از نظر فقه اسلامي چه حكمي دارد؟

آيا كارهاي نيك افراد غير مسلمان مقبول است ؟ اگر آري , پس چه فرقي مي كند كه انسان مسلمان باشد يا نباشد؟ اگر مقبول نيست , چه فرقي مي كند انسان شيعه باشد يا نباشد؟

در گورستان هاي مسلمانان افرادي بر سر قبر مي آيند و فاتحه مي خوانند, سپس تقاضاي مبلغي مي كنند. اگر به آنان پولي داده نشود, شروع به لعن و نفرين مي كنند. اين در حالي است كه كسي از آنان درخواست خواندن سوره نكره است . از نظر شرعي نفرين اين گونه افراد چگونه است ؟ آيا پول دادن به اين افراد صحيح است ؟

وقتي كه انسان مي خواهد مراسم جشني را بگيرد, چگونه بايد اين مراسم را بگيرد كه اسلام از آن ايراد نگيرد؟

در مورد شناخت اسلام و مذهب شيعه و تاريخ آن مرا راهنمايي كنيد.

  1. 846 از 4632