مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

واقعه اصحاب فيل را توضيح دهيد .
آيا عيد نوروز ريشه ديني دارد ؟
در دين اسلام درباره اهميّت و عظمت « شب قدر » سخن بسيار رفته و پيشوايان ديني براي اين شب - كه بنابر مشهور ، يكي از شبهاي نوزدهم ، بيست و يكم و بيست و سوم ماه رمضان است - عبادتها و دستورهايي ويژه دارند . به نظر مي رسد كه شب قدر در تمام سال بيش از يك شب نيست ، ولي مي دانيم كه ماه رمضان به دليل تفاوت افق ، در برخي كشورها يكي دو روز زودتر يا ديرتر از ديگر كشورها آغاز مي شود . پس ، شب قدر در اين نقاط ، همزمان نيست . اين با يكي بودن شب قدر در تمام سال و اين كه فرشتگان در اين كه فرشتگان در اين شب خاص ، با رحمت الهي فرود مي آيند ، چگونه مي سازد ؟ آيا شب قدر ، تنها ويژه زمان پيامبر اكرم ( ص ) و مكّه بوده است و در زمانهاي پس از آن شب قدري در كار نيست ؟
درباره جنگهاي صليبي توضيح دهيد .
حضرت علي ( عليه السلام ) در نوزدهم ماه مبارك رمضان كه - مثلاً - در زمستان بوده ، ضربت خورده است . اين را نيز مي دانيم كه سال قمري با سال شمسي ، در حدود يازده روز تفاوت دارد . ولي اينك ملاحظه مي كنيم كه روز نوزدهم رمضان گاهي در زمستان و گاهي در تابستان و گاهي در پاييز و بهار است . پس ، در اين صورت ماه قمري صحيح نيست و تاريخ دقيق را نشان نمي دهد ، و همچون ديگر روزهاي سوگواري و اعياد مذهبي اين اشكال پيش مي آيد كه گاهي در پاييز و گاهي در بهار و گاهي در فصلهاي ديگر است ؟
عمرو بن عبدود كه بود ؟
آيا مطالب تاريخي مورد اطمينان است ؟
نمايندگان قريش كه براي باز گردانيدن مهاجرين حبشه به آنجا رفتند چه كساني بودند ؟
آيا خاندان علي بن يقطين همگي دوستدار اهل بيت ( عليهم السلام ) بودند ؟
مبدء سال ميلادي و هجري قمري چيست ؟
تاريخ فتح مكه چه زماني بوده است ؟
بني قريظه چه كساني بودند ؟
  1. 2127 از 4632