مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چرا بعضي از نوجوانان و جوانان كه بسيار به آداب اسلامي پايبند مي شوند و بر انجام بعضي احكام بسيار دقت به خرج مي دهند دچار بيماري هاي رواني مي شوند؟! كم حرف مي شوند و در جامعه منزوي و بدون دوست باقي مي مانند و همين زمينه ساز بيماري هاي روحي و رواني در آنان مي شود. لطفاً در اين خصوص توضيح دهيد.

آيا فال حقيقت دارد؟

راه هاي به دست آوردن ذوق و ابتكار در مقاله نويسي چيست؟

چه كنيم تا دعايمان مستجاب شود و به آرزويمان برسيم؟ من يك آرزوي چندين ساله دارم و فكر مي كنم كه خيلي معقولانه است اما گويا خدا به حرف ما توجه نمي كند! لطفاً راهنمايي كنيد؟

چرا گوشت هاي قرباني در سرزمين مني به مصرف صحيح نمي رسد و زير خاك مدفون مي گردد؟

چرا لباس احرام بايد از لباس ها معمولي و دوخته نباشد؟

وظيفه و مسئوليت ما در برابر خدا، دين، پيامبر، ائمه، جامعه، انقلاب و خانواده و خودمان چيست؟

اكنون كه شرايط جامعه طوري است كه چند ميليون جوان بيكار وجود دارد شما براي جوانان بيكار چه پيشنهاد مي نماييد؟ پيشنهاد شما براي دولت و خانواده در برابر جوانان بيكار چيست؟

بيش تر افراد جامعه خصوصاً جوانان از امر به معروف و نهي از منكر بدشان مي آيد و اگر به طور صريح به آن ها گفته شود:اين كار را نكن، بدشان مي آيد و به شخص نصيحت كننده ناسزا مي گويند. در چنين شرايطي چگونه امر به معروف و نهي از منكر بايد كرد؟

چگونه و به چه روشي با مردم برخورد و زندگي كنيم كه هم ما را دوست داشته باشند و هم حقوق يكديگر را مراعات نماييم؟ با افرادي كه به احكام و دستور خدا عمل نمي كنند چگونه باشيم؟

نام صبا و مليكه براي دختر آيا جزء اسامي مذهبي است؟

هنگامي كه دبير سر كلام مشغول تدريس است حواسم سر درس نيست و با دوستانم صحبت مي كنم، چه كار كنم از اين حواس پرتي بيرون آيم.

  1. 323 از 4632