مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

براي درمان كوتاهي قد خود چه بايد بكنم ؟

مدام دچار هيجانات جنسي مي شوم و چند سالي است به اين درد مبتلايم , بر اثر همين نيز به بيماري هاي گوناگوني مبتلا شده ام , لطفا بگوييد چه بايد بكنم ؟

به نظر شما آيا در زمان ما پديدهاي به نام تهاجم فرهنگي وجود دارد يا تبادل فرهنگي است؟ اگر تهاجم فرهنگي وجود دارد، وظيفه جوانان براي مقابله با آن چيست؟

نظر اسلام راجع به ماهواره، ويدئو، سينما و... چيست؟

بسياري از افراد جامعه به ويژه جوانان با ديدن پيشرفتهاي علمي و صنعتي دنيا اين سؤال را مطرح ميكنند كه چرا ايران با داشتن مراكز متعددعلمي دانشگاهي و حوزوي، دستاورد چشمگيري در زمينههاي علمي و تكنولوژيكي نداشته و در مقايسه با كشورهاي پيشرفته دنيا عقب مانده است؟ آنان از حوزههاي علميه و علوم ديني انتظار كشف و اختراع صنعت علوم پزشكي و مانند آن را دارند. آيا اين انتظار درست است؟

بسياري از افراد جامعه با استناد به بعضي از روايات به طور كلي از جنس زن به عنوان موجودي ضعيف النفس و ناقص العقل... ياد ميكنند. آيا اين قضاوت درست است؟ آيا اين روايات اشاره به موارد خاصي دارد؟ آيا در مورد تمام ويژگيهاي زنان است يا به بعضي از خصوصيات زنان اشاره دارد؟

چرا پسرها هر نوع لباسي را ميتوانند بپوشند، ولي دخترها نميتوانند؟

سال روز وحدت حوزه و دانشگاه را براي شما مسؤلان دفتر تبليغات اسلامي تبريك مي گويم .

من جواني 21ساله , دانشجوي رشته عمران دانشگاه آزاد واحد تهران هستم . مشكل من اضطراب است كه بر سر هر مسأله اي دچار آن مي شوم و آرامش و انديشه صحيح را از من مي گيرد. خواهشمندم مرا راهنمايي نماييد.

وضعيت اخلاقيم بدتر از قبل شده و اين برايم رنج آور شده است . تقاضاي كمك دارم .

بر اثر ضعف روحي مطالعه ام كم و درسم ضعيف شده است . تقاضاي راهنمايي دارم .

گفتهاند حضرت حق تعالي، 1001 نام دارد اين اسما را لطفاً مرقوم فرماييد. البته دعاي جوشن كبير برخياسما را دارد اما برخي ديگر صفت هستند نه اسم، چون به بقيه اسماي الهي نياز مبرم دارم، خواهشمندم آنها را ذكرنماييد.

  1. 353 از 4632