مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

فلسفه ازدواج موقت چيست ؟
مـي گـويند كه مرد مسلمان مي تواند با زنان اهل كتاب ازدواج نمايد ولي زن مسلمان نمي تواند با مـرد اهـل كتاب ازدواج كند , اگر اين مطلب صحيح است چرا ؟اگر اسلام ازدواج با مشركين را تـحريم نموده , آيا ازدواج با مسيحي كه معتقد به تثليث و الوهيت مسيح و يا شفاعت پاپهاي كليسا مي باشد ممنوع نيست ؟
اخـيـرا گـفـتـگويي درباره افزايش سن ازدواج در جرايد به چشم مي خورد , حتي گفته مي شود سـمـيناري براي همين موضوع تشكيل گرديده و قطعنامه اي نيز در اين زمينه صادر شده است و گـويـا جمعي از جوانان تصويب كرده اند كه سن ازدواج پسران سي سالگي و دختران بيست و پنج سالگي باشد (1) لطفا نظر خود را در اين زمينه تشريح نماييد .
قرآن كريم شرط ازدواج موقت را رعايت عدالت ميان همسران دانسته است . و ان خفتم الا تعدلوا فواحده ( نساء / 3 ) . در حاليكه در آيه 129 سوره نساء آمده است كه هرگز نمي توانيد ميان همسرانتان عدالت را رعايت كنيد هر چند تلاش كنيد . آيا از اين دو آيه نمي توان نتيجه گرفت كه تعدد زوجات از ديد قرآن ممكن نيست .
مقصود از ازدواج متعه چيست و چرا شيعه آن را حلال مي داند ؟
فلسفه تحريم ازدواج با مشركان چيست ؟
چـه تـفاوتي ميان ازدواج موقت و فحشا وجود دارد ؟ هر دو خود فروشي در برابرپرداختن مبلغي مـحـسوب مي شود و در حقيقت اين نوع ازدواج نقابي است بر چهره فحشا وآلودگيهاي جنسي , تنها تفاوت آن دو در ذكر دو جمله ساده يعني اجراي صيغه است
ازدواج موقت سبب مي شود بعضي از افراد هوسباز , از اين قانون سوء استفاده كرده وهر نوع فحشا را در پـشـت ايـن پرده انجام دهند تا آنجا كه افراد محترم هرگز تن به ازدواج موقت نمي دهند , و زنان با شخصيت از آن ابا دارند
از مـشـكلات ازدواج موقت اين است كه سبب مي شود فرزندان نامشروع و بي پرست تحويل جامعه داده شود
مسيحيان گويند : چرا پيغمبر اسلام زن بسيار گرفت و زنان را دوست داشت .
گـاهي گفته مي شود كه پيامبر اكرم (ص ) ( العياذ باللّه ) شهوت ران بوده اند و حتي ازتعداد 4 زن هم فراتر رفته 9 زن گرفتند .
كدام آيه از قرآن بر جواز متعه دلالت دارد ؟
  1. 2392 از 4632