مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

اگر انسان در موقع نماز كاملا به اين مطلب توجه كند, از خود بي خبر مي شود, چنان كه در حال نماز تير را از پاي مبارك اميرالمؤمنين بيرون كشيدند و آن حضرت متوجه شدند.(1)سؤال اين است كه چگونه ممكن است علي (ع ) درركوع نماز حواسش به فرد نيازمند باشد و به او انگشتري بدهد؟

1 ـ آيت الله بهجت توضيح المسائل , ص 119.اعمال و رفتار تمامي شيعيان به امضاي آن حضرت رسانده مي شود يا افراد خاص از شيعه و امت پيامبر6

از آيات قرآن (سوره حديد آيه 19و...) و نهج البلاغه وروايات مزمت و نكوهش دنيا استفاده مي شود. لطفا در مورد مذمت دنيا بيشترين گفتار را از رسول خدا و ائمه هدي ارسال فرماييد.

اگر انسان در موقع نماز كاملا به اين مطلب توجه كند, از خود بي خبر مي شود, چنان كه در حال نمازتير را از پاي مبارك اميرالمؤمنين بيرون كشيدند و آن حضرت متوجه شدند.(1)سؤال اين است كه چگونه ممكن است علي (ع ) در ركوع نماز حواسش به فرد نيازمند باشد و به او انگشتري بدهد؟

(پـاورقي 1ـ آيت الله بهجت توضيح المسائل , ص 119.

اگر بخواهم عضو يكي از جناج هاي موجود در كشور شوم , يا به درس و استخدامم لطمه مي خورد؟ ضمناً دربارهء انصار حزب اللّه و جمعيت مؤتلفه و حزب كارگزاران و ديگر احزاب توضيح مكفي دهيد.

آيا مركزي وجود دارد كه در زمينهء نهج البلاغه پژوهش كند؟

چه كتاب هايي دربارهء امام علي 7نوشته شده است ؟ و آيا شرح نهج البلاغهء ابن ابي الحديد درايران موجود است ؟

چگونه مي توان دنبال نهج البلاغه رفت و تمامي آن را مطالعه , بلكه حفظ كرد و براي سخنراني از آن بهره جست ؟

مقصود از اين كه مردم بايد با سنت هاي ماندگار علي 7آشنا شوند, چيست ؟

چرا سال 1379از سوي رهبر فرزانهء انقلاب , به نام علي 7نام گذاري شده است ؟ و چرا مي گويند,سال علي 7سنت علي 7منظور چيست ؟

اميدم به نبي گرامي اسلام 6و آل اطهار: او است . نمي دانم كمك مي كنند و به ياريم خواهندشتافت ؟

چرا هنگام عزاداري , بعضي بسيار مي گريند و بعضي اشكشان در نمي آيد و يا كم در مي آيد؟ آيااين به دليل گناه و شقاوت قلب است ؟

  1. 1923 از 4632