مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

نامه اي كه آقاي دكتر خاتمي به عنوان نامه اي براي فردا نوشتند مطالب بسيار مهمي بود كه از شما خواهش مي كنم ابهاماتي كه راجع به اين نامه برايم پيش آمده را بنويسيد.

ايشان در اول نامه از آيت ا...خميني به عنوان مظلوم بزرگ انقلاب ياد مي كنند چرا ايشان امام را مظلوم وانمود كردند؟

ايشان در جايي مي فرمايند (مفاهيم غربي وقتي وارد كشورهاي استعمار زده مي شوند دچار تحريف مي شوند و سكولاريزم هم از اين قاعده مستثني نيست)منظور ايشان چيست؟ آيا ايشان قائل به سكولار هستند؟

در جايي ديگر مي فرمايند: (مردم ما هيچگاه خواستار عدم حكومت جدايي دين از سياست نبوده اند منظور ايشان آيا سكولاريست بودن مردم است؟)

نظر ايشان در مورد مردم و ولايت اين است (از ذوب در ولايت تا آزادي راه درازي در پيش است) نظرتان را در اين مورد هم بنويسيد آيا ايشان ذوب در ولايت را با آزادي ضد مي دانند؟ آيا كسي در جواب نامه ايشان نامه اي نوشته ؟

آيا ولايت فقيه فقط مختص كشور ايرانست در غير اين صورت چرا ولي فقيه توسط خبرگان كه توسط مردم ايران انتخاب شده اند انتخاب مي شود؟ و اگر نظام اسلامي و خبرگان نباشد ولايت فقيه چگونه انتخاب مي شود؟

زندگينامه مختصري از رهبر انقلاب و تعداد فرزندان و شغلي كه هم اكنون فرزندان ايشان مشغول به كار هستند را معرفي كنيد و در ضمن خويشاوندي كه رهبر معظم با مسئولان رده بالا و ساير خدمتگزاران دارند بفرماييد؟

اين قانون چه قانوني است كه اين همه دزد، معتاد، پسر و دختر فراري است چرا به اينها رسيدگي نمي كنند؟

در زمان دفاع مقدس جزء بسيجيان بوده ايم ولي بعد از آن كه گرفتار كار و زندگي شديم. ولايت فقيه و رهبري را قلباً دوست داريم ولي موقعيت ابرازش را نداريم؟

چگونه مي توان از عمر خود بخوبي استفاده كرد كه آن دنيا سربلند باشيم؟

اگر نتوانم از رساله حضرت امام تقليد كنم آيا مقام معظم رهبري بجز استفتاعات رساله هم دارند؟

آيا مقلدين مقام معظم رهبري مي توانند از رساله حضرت امام تقليد كنند؟

هنوز بسياري از مردم سوال دارند كه چگونه ممكن است نمايندگان رهبري در سراسر ايران نتوانند هلال ماه شوال را ببينند ولي تعدادي از مراجع روئيت ماه برايشان ثابت شود؟ و دقيقاً به چه ترتيب روئيت ماه براي آقايان معظم ثابت شده؟ با توجه به اينكه روئيت را به اطلاع دفتر مقام معظم رهبري رسانده اند آيا براي رهبري حجت نيست؟

آيا در عراق كه آمريكا به آنجا حمله كرده اند سزاي شهيدكردن جوانان ايران چيست ؟

براي فردي كه از دنيا رفته است مي خواهيم يك ماه نمازقضا بدهيم به چه كسي بايد داد؟

نظر شما در مورد انجمن حجتي چيست؟ آيا اين گروه با گروه فرقان فرق مي كند؟

  1. 1776 از 4632