مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

بحارالانوار چند جلد و حاوي چه مطالبي مي باشد؟نويسنده اش كيست و آيا به فارسي ترجمه شده است ؟

فروغ فرخزاد, چه مشكل اخلاقي داشت ؟ آيا ايشان در حال حيات اند؟

آقاي دانشمند در يكي از نوارهايش قضيه اي را دربارهء دخترقصاب تعريف كرد و آن را ناتمام گذاشت . مي خواستم ادامهء آن را جويا شوم .

آيا فقط هر كس لياقت داشت , شهيد مي شود, اگر چنين است ,چرا بعضي افراد لاابالي كه حتي اهل نماز نبودند, در جنگ به شهادت رسيدند؟

در خواب ديدم مدام كلمهء را تكرار مي كردم . لحظه اين كلمه را نشنيده بودم . فكر مي كنيد معناي اين خواب چيست ؟

شعري به نام وجود دارد. اگر در اختيار داريد,لطفاً برايم ارسال كنيد.

معناي اين جمله چيست : كس پيراهن ندوخت كه آخر قبا نكرد؟!

اين جانب غالب اوقات به خاطر حواس پرتي , وقتي كه جنسي را به نسيه مي فروشم ,فراموش مي كنم در دفتر بنويسم يا اگر نوشتم , بعد از چند روز مشتري مي گويد: پول را پرداخت كرده ام و من مجبورم قبول كنم . لطفاً در اين مورد راهنمايي ام كنيد؟

بنده از لحاظ مالي و اقتصادي در تنگنا هستم , چون نمي توانم كار بكنم و مريض هستم . شش نفر نان خور دارم , لطفاً به من رسيدگي كنيد.

به نظر من روز عيد غدير بايد به ديدار افرادي رفت كه در عصرخودشان بر محور ولايت فقيه حركت مي كنند و اگر از سادات باشند. بهترند;حال نظر شما در خصوص رسم موجود در جامعه كه صرف نظر از ويژگي هاي سادات و رويه آنان به ديدارشان مي روند چيست ؟ و اگر آن را نمي پسنديد چه راه هايي را براي رفع آن پيشنهاد مي كنيد؟

طلاب خارجي كه بيش از ده سال مقيم قم هستند, آيا قم وطن آنان محسوب مي شود؟

لطفاً منبع و مأخذ دعاي معروف نادعليّ را بنويسيد؟

  1. 404 از 4632