مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

آيا انسان مي تواند هميشه آن گونه كه دوست دارد زندگي كند؟

علاقهء زيادي به درس و آينده زندگيم دارم ,با اين حال به اندازهء لازم درس نمي خوانم . شايد عاملش تلقين دوستان و مادر و بستگان باشد. دوستان مي گويند قبولي در دانشگاه شانس مي خواهد. هر كس شانس داردقبول مي شود; زيادند افرادي كه با معدل نوزده و بيست قبول نشدند, آن گاه شما با داشتن معدل پانزده انتظار قبولي داريد؟! مادر و بستگان هم مي گويند: درس براي دختر فايده اي ندارد! بهتر است دختر زودتر شوهر كند و مشغول زندگي شود. من هم به خاطر نداشتن اعتماد به نفس تأثير قرار گرفته و كم تر درس مي خوانم . حال چه كنم كه اعتمادبه نفس قوي داشته باشم و در ضمن در پاسخ دوستان و مادر و بستگان چه بگويم ؟

به شغل معلمي مشغول بوده و از طرفي علاقه مند به تحصيل در حوزهء علميه هستم . لطفاًراهنمايي ام بفرماييد.

نظر واحد پاسخ به سؤالات راجع به كتاب هاي ابطحي چيست ؟

در چه صورتي امر به معروف و نهي از منكر واجب نيست ؟

در زمان كودكي شاهد خلافي از يكي از اقوام نسبت كسي بودم . با اين موضوع چگونه برخورد كنم ؟

پسر دايي من با يكي از دوستانم به مدت يك سال ارتباط داشته و اينك به دلايل موهوم و واهي قصدبازگشت از نيمه راه را داشته و دختر را به عقد خود در نمي آورد. لطفاً راهنمايي كنيد!

ده نفر عايله تحت تكفل دارم كه يكي معلول جسمي حركتي و ديگري دانشجوي پيام نور هستند و باحقوق ماهانه بيش و شش هزار تومان , با مشكل جدي مواجه هستم , لطفاً مرا ياري دهيد.

حدود يك ميليون عراقي و بيش از دو ميليون افغاني در كشور ما ساكن و مشغول كار هستند. چراجمهوري اسلامي ايران اقدامي دربارهء اخراج اين اقدام بيگانه انجام نمي دهد؟ آيا سياست تسامح در اين مورد راه حل اساسي خواهد بود؟

در خبرها آمده بود كه مجلس خبرگان آيت ا... هاشمي شاهرودي را به عنوان رهبر آيندهء ايران انتخاب كرده اند. آيا انتخاب فوق براساس نظر دو جناح بوده است ؟

فرق احكام حكومتي كه در زمان امام صادر مي شد, با احكام حكومتي كه از سوي رهبر انقلاب صادر مي شود, نظير آنچه در مورد قانون مطبوعات رخ داد چيست ؟

در حالي كه براساس پاسخنامه آن دفتر, شماره 26897حيات بعضي از گروه هاي سياسي ايجادبحران است , اين گروه هاي از كدام طيف و جناح اند؟ چرا دولت عملاً با آن ها مقابله نمي كند؟ آيا مي توان گروه هايي همچون انصار حزب الله و دفتر تحكيم وحدت را در شمار آن ها جا داد؟

  1. 344 از 4632