مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

6 ماه است كه از ازدواج ما مي گذرد و با شوهرم هميشه درگيري دارم. خواهشمند است مرا راهنمايي نماييد.

آيا امام زمان(عج) ازدواج نموده و زن و فرزند دارد؟

حضرت علي(ع) در چه سني با فاطمه(ع) ازدواج نمود؟

فرزندان آدم و حوا با چه كساني ازدواج كردند كه نسل آنها حفظ شد؟

بين ازدواج دايم و موقت چه تفاوت هايي وجود دارد؟

چرا برخي از افراد با وجود داشتن زن و فرزند به دنبال ناموس مردم ميروند، درحالي كه پيامبر فرمود: ازدواج كنيد تا به فساد كشيده نشويد؟

دختري هستم 27 ساله كه به يكي از اقوام نزديك علاقه مند شده ام ، ولي او چند سالي از من كوچك تر است. احساس خودم را با مادر او در ميان گذاشتم و ايشان قبول كرد، اما پسر (فرد مورد نظر) موضوع سن و ازدواج فاميلي و وضع اقتصادي را مطرح كرده است. بگوييد اين مشكل را چگونه حل كنم؟

آيا مي توانم اين خانم 33 ساله را به عقد پسرم در آورم؟ آيا بعد از مرگ من اين خانم ميتواند با همسر من ازدواج كند؟ اگر اين خانم فرزند خوانده ما شود، چه حكمي دارد؟

چرا ازدواج مرد مسلمان با زن غير مسلمان اهل كتاب مانعي ندارد، ولي ازدواج زن مسلمان با مرد غير مسلمان اهل كتاب منع شده است؟

در حالي كه زمينة ازدواج در حال حاضر فراهم نيست، براي ارضاي غريزه چه بايد كرد؟

با توجه به بالا رفتن سنّ ازدواج و وجود زنان بيوة بسيار، حوزة علمية و علما در خصوص ترويج سنّت متعه چه تمهيداتي انديشيده اند؟

چرا در دين اسلام يك مرد مسلمان مي تواند با زن غير مسلمان ازدواج كند، ولي يك غير مسلمان نمي تواند با زن مسلمان ازدواج كند؟

  1. 2401 از 4632