مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

مقام معظم رهبري برنامه اي 20 ساله تنظيم نمودند لطفاً توضيحي فلسفي عنايت فرماييد؟

واژه لابي صهيونيسم به چه معناست؟ داراي چه عقايد و ايدوئولژي اند و كلاً اينها در كجا سرچشمه مي گيرند؟

مردم سالاري در ايران بوسيله مقام معظم رهبري و آقاي خاتمي اعلام شده است پس چرا مردم ايران به حق اصلي خود نرسيده اند چرا بودجه كلان مملكت تلف مي شود و بوسيله افرا سودجو به اختلاس كشيده مي شود پس چه كسي جوابگوي مردم است در حاليكه ما اگر حكومتمان اسلامي است كه اسلام از مردم در تمام صحنه ها حمايت كرده است پس چرا به اسلام در ايران عمل نمي شود؟

چرا سازمان ملل براي رويارويي با آمريكا كاري انجام نمي دهد؟

خواهشمند هستم در مورد نهضت نرمافزاري توضيح داده شود كه مقام معظم رهبري آنرا مطرح نمودند؟

خلاصه متن فيلم مارمولك را مختصر بيان بفرماييد كه علماء اعتراض كردند به اين فيلم؟

چه تفاوتي بين ايدئولوژي و فرهنگ است؟

شبهه اي در يكي از دانشگاهها شده كه مي گويند اگر نماز ستون دين است اين چگونه ستون ديني است كه با كوچكترين فعل انسان باطل مي شود؟

چه چيزهايي براي جذب جوانان و نوجوان در نظر داريد؟

در امر به معروف و نهي از منكر خواهراني كه خود ميل به كارهاي خراب دارند و با برادران گفتگوي غير مجاز و بيش از حد شرم آور دارند چگونه بايد عمل كرد؟ يا به چه مكانها و شماره تلفني تماس گرفت كه سريعتر عمل كنند؟

همه ما مي دانيم كه خالق تمامي جهان هستي و نيستي خداوند متعال است و خواهد بود و عدل و عدالت و رحمانيت و رحيم و بخشندگي عاليه مخصوص اوست و ما انسانها را آفريد تا به كمال برسيم پس چگونه مي شود كه با اينكه در بعضي از سوره ها و آيات قرآني مي خوانيم كه براي بعضي افراد همچون مشركان و كافران و منافقين عذاب نازل كرده آنها كه جاي خود دارند ولي پس مؤمنين في سبيل الله چه گناهي كرده اند كه عذاب بر آنها هم جاري مي شود. با اينكه مؤمنين امر به معروف و نهي از منكر را هم در جامعه سرمنشأ ايمان به خداوند خود قرار داده اند و بدكاران را به صراط مستقيم دعوت مي كنند. مثل امام حسين(ع) كه در راه امر به معروف و نهي از منكر قدم برداشتند. در جامعه امروزي ما افراد دلسوز زياد به چشم مي خورد. اينها چه گناهي دارند كه هم اكنون هم عذاب خدا در جامعه ما نازل شده كه با چشم و دل بصيرتي مي توان ديد.

خواهشمندم با استاد و مدارك فقهي و قرآني و روايات پاسخ سوالم را بدهيد؟

چرا كساني كه ظلم ميكنند در اين دنيا روز به روز وضعيت آنها بهتر ميشود و بلعكس كساني كه مورد ظلم واقع ميشوند روز به روز وضع آنها بدتر ميشود؟

  1. 1788 از 4632