مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چرا حضرت مهدي (ع) ازدواج نكرد؟

در اسلام ازدواج موقت يك مرد مسلمان با يك زن غير مسلمان براي مدت كوتاه جايز است. اگر اين امر به صورت تكراري باشد با يك زن مشخص يعني بعد از اتمام مدت ازدواج موقت مجدّداً اين امر تكرار شود آيا جايز است، چرا؟

چرا ازدواج يك مرد غير مسلمان با يك زن مسلمان در اسلام منع شده است؟

احساس اين كه چند صباحي بيشتر در دنيا زندگي نميكنيم، باعث شده كه هميشه به فكر مرگ باشم و نتوانم به انجام كارها و وظايف خود مثل ازدواج و حتي خريد يك لباس بپردازم، لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

چرا در دين اسلام و حتي در ايران ازدواج مجدد مردان و چند زن داشتن با رعايت عدالت، حلال و مجاز شده، در صورتي كه اين امر ميتواند باعث از هم پاشيدگي خانوادهها و بالا رفتن آمار جنايت شود؟

چرا صيغه حلال است، آيا باعث رواج فساد نميشود؟

آيه صيغه موقت به شكل امروزي كه در ايران رايج شده است و در شناسنامه ثبت نميشود جايز است و موجب ايجاد مشكل نميشود؟

علت تعداد زياد ازدواجهاي پيامبر اكرم(ص) چه بود؟

دختري هستم قدس سرهمعليهاالسلام ساله داراي ليسانس، اما با وجود اين كه موقعيتهاي زيادي براي ازدواج داشتهام، هر كدام به دلايل مسخرهاي انجام نگرفته است، خواهري دارم صلي الله وعليه وآله وسلمرضي الله عنه ساله كه او هم ازدواج نكرده است. من و خواهرم به دليل اين مسأله دچار افسردگي شدهايم. به ما ميگويند شخصي ما را جادو كرده است. آيا اين مطلب درست است؟ راه حل چيست؟

آيا پولي كه براي ازدواج يا سفر مكه يا ساير زيارات كنار ميگذاريم، خمس دارد؟

با شوهرم تفاهم زيادي داريم. پنج ماه از ازدواج ما ميگذرد. دو يا سه ماهه اوّل ايشان نماز ميخواند، ولي دو ماه است كه نماز را ترك كرده است. همه او را به پاكي ميشناسند و واقعاً چنين است. از اين رو او را بسيار دوست دارم. ميترسم نماز نخواندن او باعث دلسردي من شود. ميگويد به من نميتواني زور بگويي و وادار به نماز كني. خواهشمندم مرا راهنمايي كنيد.

مسئله ازدواج امام زمان (عج) را توضيح دهيد؟

  1. 2409 از 4632