مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چرا امام حسين(ع) با اين كه ميدانستند به شهادت ميرسند، به كربلا رفتند؟

چرا با وجود اين كه پيامبر(ص) در چندين مورد امام علي(ع) را به جانشيني خود برگزيده بود، مسلمانان بعد از رحلت ايشان به دستور پيامبر(ص) عمل نكردند؟

با توجه به اين كه ائمه اطهار(ع) همگي نور واحدند، جمله أشهد انك كنت نوراً في الاصلاب الشامخة و الارحام المطهره كه در زيارت امام حسين(ع) آمده، در مورد همه امامان(ع) صادق است؟ اگر صادق است، چرا جد مادري حضرت صادق(ع) ابوبكر است؟

در دعاي بعد از نماز مستحب مخصوص، حضرت علي(ع) خداوند را به نامي كه در غيب او پوشيده است، قسم ميدهد. آيا خداوند داراي نامي است كه بر انسانها پوشيده است؟ آيا همان اسم اعظم خداوند است؟ اسم اعظم چيست و چه خاصيتي دارد؟

نظر مراجع معظّم به خصوص آيت اللَّه لنكراني در مورد بعضي از مراسم عزاداري كه ضربه محكم بر سينه و يا صورت ميزنند، و يا قسمتي از بدن را برهنه ميكنند، و يا اشعاري چون چشاي قشنگ عباس، ميخوانند چيست؟

از ديدگاه اسلام آيا سرمايه داري درست است؟ آيا حضرت علي(ع) سرمايده دار زمان خويش بودند؟ اگر جواب مثبت است، دليل قناعتشان چه بوده است؟

آيا شك و ترديد در گفتههاي اولياي خدا كه ريشه در شهود آنها دارد، عواقبي بر زندگي آيندهما خواهد داشت؟

در عزاداريها بعضي از اشخاص برهنه ميشوند (البته فقط قسمت بالاي بدن). بعضي از مراجع اين عمل را جايز ميدانند. اگر ائمه(ع) شركت ميكنند، آيا نبايد احترام آنان را رعايت كنيم؟ بر فرض كه منافات با احترام آنان نداشته باشد، اگر حضرت زهرا(ع) در مجلس حاضر باشند تكليف چيست؟

درباره قلم انحرافي و مسموم فاضل شرمغاني، در زمان امام حسن عسكري(ع) و غيبت صغري، به ويژه درباره تحريف ولايت فقيه توضيحاتي بفرماييد.

در روز عاشورا انجام چه عباداتي مستحب است؟

در مورد زيارت آل ياسين(ع) توضيح دهيد.

چرا با اين كه پيامبر حضور داشت، به علي(ع) اميرالمؤمنين گفته ميشد؟ چرا به پيامبر اميرالمؤمنين گفته نميشد؟

  1. 1861 از 4632