مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

آيا نگاه ناخودآگاه به خانمهايي كه حجاب را رعايت نميكنند در خيابانها، گناه است؟

خداوند در آية 49ـ50 سورة شوري ميفرمايد: تنها خدا مالك زمين و آسمانها است، هر چه بخواهد ميآفريند و هر كه خواهد فرزند اناث و هر كه خواهد فرزند ذكور عطا ميكند... در حالي الان با پيشرفت علم، پدر و مادر ميتوانند با آزمايش پسر يا دختر خواستن، فرزند مورد علاقة خود را انتخاب كنند، لطفاً در اين باره توضيح دهيد.

در ذهن خود دچار خيالات منفي ميشويم مانند: خدا را چه كسي آفريده، آيا خدا پدر و مادر دارد و... آيا بايد جستجو كنيم جواب خود را پيدا كنيم؟ يا مرتكب گناه شدهايم؟

حدود حجاب اسلامي براي بانوان چيست؟

براي اين منظور پوشيدن لباس بلند آزاد و شلوار و روسري كفايت ميكند؟ و اصولاً چه كيفيتي در لباس و پوشش زن در برابر افراد بايد رعايت شود؟

چرا چادر در دانشگاه آزاد اجباري است آيا حجاب فقط چادر است؟

ارتباط فرهنگي بين پسران و دختران و مشكلات فعلي در اين باب؟

چگونه ميتوان از اول زندگي غرور و جوانمردي همسرم را افزايش دهم (يعني چه برخورد و روابطي بايد داشته باشم) تا در مقابل همسرم درست رفتار كنم و باعث رشد و ترقي نقاط مثبت او شوم؟

چرا در جامعه ما به فردي كه چادر ميپوشد با ديد ديگر نگاه ميكنند و مورد اهانت قرار ميگيرد؟

اينكه ظاهر بعضي افراد مغاير با حجاب اسلامي است و مسايل شرعي ... است ولي همه ميگويند دل پاكي دارند و مسأله دل است چقدر توجيه است؟

چرا در جامعه ما من كه چادر ميپوشم به صورت تمسخر نگاه ميكنند و مورد آزار و اذيت قرار ميدهند؟

چه كنم تا هرگز نسبت به همسر و خانوادهام بدبين نشوم و آنها را هم نسبت به خود بدبين نسازم؟

چه روشهايي را ميتوان به كار برد تا در زندگي يك همسر و مادر نمونه بود؟

  1. 2377 از 4632