مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

كالاهايي را به قيمت مثلاً 100 تومان نقد و 150 تومان نسيه (مدت دار) به فروش مي رسانند. آيا وجه اضافي دارد؟

آيا داستان سياحت غرب كه به صورت كتاب و نوار موجود است، واقعيت دارد؟

درباره بعضي از دعاها آمده است كه فلان دعا را بر موم دميده يا ببنديد، منظور از موم چيست؟

آيا دعاي معراج معتبر است؟ اگر صحت دارد، دعا را براي من ارسال داريد.

آيا مطالبي كه در مورد دعاي معراج گفته شده صحيح است مثل بخشيده شدن گناهان؟

اگر شخصي كه از دنيا رفته است، در خواب، يكي از بستگان خود را بيابد و بگويد كه برايش كاري انجام دهند، بايد به آن ترتيب اثر داد؟

دبير هستم و دختر يك سالهاي دارم. هميشه به فكر روزي هستم كه فرزندم از من دلايل منطقي براي اعتقاداتم بخواهد. از شما تقاضا ميكنم يك سير مطالعاتي به من بدهيد تا بتوانم معلموماتم را افزايش دهم .

ديدن خواب دلخواه يا بلند شدن در موقع دلخواه كه دستور آن در كتاب مفاتيح وارد شده، بدون قيد و شرط آمده است. چرا با رعايت تمام موارد فرجي حاصل نميشود؟

در مورد ابجد صغير و فال گرفتن با آن توسط برجهاي دوازده گانه توضيح بدهيد آيا اين گونه فالها حقيقت دارد؟ اگر ممكن است فهرست الفبايي به همراه اعداد مربوط را قيد نماييد.

منظور از رزق در روايت: اگر بين الطلوعين بخوابيد از رزق محروم ميشويد چيست؟

آيا گرفتن فال به وسيلة اشعار حافظ صحيح است و بايد به آن عمل كرد؟

با توجه به ارتباطات زيادي كه در اين عصر و با توجه به نياز حكومت اسلامي بين جمهوري اسلامي و ساير دولت ها وجود دارد، رعايت احكام مربوط به نجاسات چگونه ممكن است؟ به خصوص براي مسئولان سياسي كه دائماً در ارتباط با افراد غير مسلمان هستند؟

  1. 336 از 4632