مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چرا خداوند در زمان ما پيامبر نازل نميكند؟

چرا نميتوان نماز را به زبان مادري قرائت نمود؟ چرا نميتوان با زبان مادري از خدا تشكر كرد؟

لطفاً منابعي را معرفي كنيد كه در آن وظايف زنان در عصر غيبت بيان شده باشد.

با وجود اين كه نماز، دعا و ذكر زيادي در طول شبانه روز انجام ميدهم، ولي گاهي اوقات اين احساس در من ايجاد ميشود كه خيلي از خداوند فاصله دارم، لطفاً راهنماييام كنيد؟

به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه، در خصوص حوزه علميه شهيد بهشتي، تبليغاتي از صدا و سيما انجام شد. خواهشمندم در باره اهداف و محتواي كلّي اين حوزه و چگونگي تحصيل و مزايا توضيح كامل ارائه بفرماييد.

اينجانب دانشجويي 24 سالهام و الحمدللَّه از نظر شغلي و معيشتي مشكلي ندارم. علاقه مند به تحصيل در حوزه ميباشم، ولي به علّت سن زياد، قادر به تحصيل در دوره روزانه نميباشم. خواهشمندم در خصوص چگونگي تحصيل غير حضوري در حوزه علميه، بدون توجّه به مدرك و شهريه اينجانب را راهنمايي فرماييد.

واحد پاسخ به سؤالات در چه تاريخي تأسيس شده و تا چه زماني به فعاليت خود ادامه خواهد داد؟ آيا اسامي و سؤالها براي هميشه محرمانه باقي ميماند؟ منابع لازم را چگونه به دست ميآوريد؟

علت خستگي و عدم رغبت به تحصيل چيست؟

آيا كتاب سياحت غرب قوچاني واقعي ميباشد و تمام انسان هايي كه ميميرند، به همين صورت به اعمالشان رسيدگي ميشود؟

چرا وقتي خانمي ميميرد، عكس او را در اعلاميهها نميزنند؟

چرا در كشورهاي نزديك به هم اول در آخر ماه در سه يا دو روز مختلف ميباشد؟ مشخص است چون ملاك رؤيت هلال آن هم با چشم غير مسلح است، سؤال اين جا است كه توجيه علمي اختلاف چگونه است؟

چرا اول و آخر ماههاي شمسي به طور دقيق قابل پيشبيني است و پيش بينيهاي منجمان غلط از آب در نميآيد، ولي اول و آخر ماههاي قمري قابل پيش بيني نيست و براساس صم للرؤية و افطر للرؤية بايد منتظر رؤيت هلال شد و به هيچ وجه قابل پيش بيني نيست؟

  1. 299 از 4632