مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

در طول زندگي هدف معيّني ندارم و دچار كمبود محبت شده و به بعضي از افراد هم جنس كه ازصورتي زيبا برخوردارند, دلبسته مي شوم و اين دلبستگي براي من دردسر ايجاد كرده است . لطفاً راهنمايي ام كنيد.

چه كنم تا در زمينه فردي موفق باشم ؟

آياامر به معروف و نهي از منكر براي همه واجب است , حتي اگر بيم جان رود و انسان بترسد, و ياخود انسان همان نقص را داشته باشد؟

هر درسي را در چه زماني و چگونه بخوانم ؟

مي گويند: خودارضايي سبب كوچك شدن بيضه ها مي شود. بگوييد براي اجتناب از اين عمل غيرشرعي و ناپسند بايد چكار كرد؟ لطفاً هدايتم كنيد.

اينجانب داراي مدرك ديپلم , مدت دو سال است كه بيكار هستم و هر كجا براي كار مي روم , كاري برايم ميسّر نمي شود, در صورتي كه مهارت هايي در زمينه هاي خطاطي , نويسندگي , مدّاحي , فيلمنامه نويسي ومهارت در مديريت دارم . خواهشمندم اگر مي توانيد كار آبرومندي برايم ميسّر نماييد.

در شهري كه بنده زندگي مي كنم , تبعيض هايي در سطح ادارات به چشم مي خورد. يك عده كه وضع مالي خوبي دارند و شايد چند جا خانه داشته باشند, در بهترين نقطهء شهر به آنان زمين واگذار مي شود, ولي به افرادي كه نه خانه دارند و نه امكاناتي , در جاهاي پست با هزار مشكلات پس از مدت ها يك قطعه زمين مي دهند! تقاضامي كنم اين مطلب را به مسئولان متذكر شويد.

دانشجويي كمرو هستم . در بيان مطالب دچار اضطراب و دلهره مي شوم و نمي توانم مطلبم را به طوركامل بيان كنم . در سر كلاس و در كنفرانس ها اعتماد خودم را از دست مي دهم . لطفاً براي مشكل من راه و چاره بيان كنيد.

مدتي است در مسئله شست وشو, حرف زدن و فكر كردن دچار وسوسه و شك شده ام , فكرم راحت نيست و نمي دانم اين وسواس از كجا به سراغم آمد. لطفا مرا راهنمايي كنيد.

مايلم در مورد تاريخچهء شهر تهران اطلاعاتي پيدا كنم . لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

دانشجوي رشته علوم انساني هستم , در مورد پلوراليزم و ليبراليزم شبهاتي برايم مطرح است , لطفاً مرادراهنمايي كنيد؟

دختر24ساله و محصل در دوم دبيرستان هستم كه خيلي تحصيل و نيل به مدارج عاليه را دوست دارم , ولي انگيزه ندارم . از طرفي هر چه بخوانم ياد نمي گيرم و از نظر روحي خيلي افسرده هستم ; مرا راهنمايي كنيد.

  1. 347 از 4632