مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

دختر هفده ساله و دوم دبيرستان هستم . در يك خانواده مذهبي زندگي مي كنم اما مدتي است كه درامر نماز سستي مي كنم . احساس مي كنم رغبتم به نماز كم شده و اين مرا نگران كرده است . خواهشمندم مرا راهنمايي كنيد.

از اين كه به شبهات قبلي ام پاسخ قانع كننده داديد متشكرم . هر نوع كمك از من ساخته باشد, دريغ نمي كنم . توسط يكي از دوستان , براي دختر دانشجويي پيغام فرستادم و از او خواستگاري كردم . متأسفانه جواب ردشنيدم , اما گويا يكي به من مي گويد: او تنها كسي است كه مي تواند همسر آينده ات باشد, جرئت ندارم شخصاً اظهاركنم . كسي را هم ندارم پيغام بفرستم . خواهشنمندم بگوييد چكار كنم ؟

آيا خواندن نماز با لباس آستين كوتاه و چادر نازك صحيح است ؟

من توسط دختر دايي خود با پسري آشنا شدم كه خيلي خوب است و مشغول به كار و اهل هنر وخوش قيافه است . از طرفي مرا به سر كردن چادر تشويق مي كند و حسابي شيفتهء خود كرده است , ولي به علت ترس از آگاهي والدينم مجبور شدم به او دربارهء سن و محل زندگي ام دروغ بگويم , ولي مي دانم اگر واقعيت را به او بگويم ,بسيار دلگير خواهد شد. لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

كلاس اول راهنمايي هستم . به خاطر فقر و نداري خانواده ام تحت پوشش كميتهء امداد امام خميني مي باشم , ولي زندگي ما اداره نمي شود و سخن در مضيقه مالي هستيم . لطفاً ما را ياري فرماييد.

شوهري دارم كه بيكار است . از طرفي اخلاق خوشي ندارد و دائماً سر همه چيز با من دعوا مي كند! لطفاًبگوييد با او چه بايد بكنم ؟

مجموعه از مشكلات خانوادگي , ناهنجاري ها رفتاري , ناراحتي عصبي و افسردگي روحي و به دنبال آن ناراحتي جسمي مانند درد مفاصل , غدد تيروئيد, ضعف بنيه و... برايم پيداشده است . درخواست راهنمايي دارم .

در ايام محرم مرسوم است كه بعضي شيعيان در مجالس مرثيه خواني , حجلهء حضرت قاسم 7رست مي كنند و از بين حضّار يك نفر را به نام عروس حجله لباس پوشانده و كنار حجله نشانده و به نذر و نياز ودعا مي پردازند. آيا اين مطلب از نظر شيعه صحيح است ؟

حجاب حضرت زهرا3چگونه بود؟

يكي از دوستان بعد از سپري كردن مقطع ابتدايي و قبل از شروع مقطع راهنمايي مورد تجاوز يكي از اقوام تقريباً بيست ساله خود قرار گرفت و اين عمل نامشروع مدتها طول كشيد تا بالاخره دختر نامزد كردند پسر خيانت كار چون چشم ديدن زندگي شيرين آنها را نداشته، تمام قضايا را به نامزدش ميگويد: او هم بلافاصله طلاقش ميدهد.

بيچاره اكنون در خانه پدر با كولهباري از غم به سر ميبرد، شنيدم ميخواهند او را به يك مردي كه سه تا بچه دارد شوهر دهند، دوستم از بخت بدخويش بسيار نگران است. قهراً من هم از غم او خيلي ناراحتم و بر غمهاي من افزوده شد. مستدعي است راهنمائيم كنيد كه براي نجات او چه كاري بايد انجام بدهم؟

نظر مراجع در مورد رفتن به عروسي اقوام كه احتمال رقص وجود دارد, چيست ؟

حجاب تا چه حدي مي باشد؟

  1. 2359 از 4632