مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چرا در حوزه به علوم طبيعي توجه نمي شود در صورتي كه علماي اسلامي همگي در چندين رشته صاحب نظر بوده اند؟
علاقمند به تحصيل علوم حوزوي هستم بفرماييد به چه نحوي ميسراست و شرايطش چيست ولطفا كتبي در زمينه هاي اعتقادي ،اخلاقي وسيره اهل بيت ( ع ) ذكر كنيد
حيات به چند معني استعمال مي شود و كدام معناي آن قابل اطلاق در مورد خداي متعال است ؟
مـخـاطبين آيه شريفه 154 از سوره بقره مومناني هستند كه به خدا و پيامبر (ص ) وروز قيامت و حيات پس از مرگ ايمان دارند و در زنده بودن كساني كه از اين دنيا مي روند ترديدي ندارند , پس اولا چـرا خداوند به آنها مي گويد شما كساني را كه درراه خدا كشته شده اند مرده نپنداريد ; ثانيا در آيـه شـريـفـه فـقـط كساني را كه درراه خدا كشته شده اند زنده ناميده است در حاليكه , همه مومنان و كفار هم پس ازمرگ زنده اند . بـا توجه به اين دو نكته آيا نبايد گفت كه مراد از حيات و زنده بودن در آيه شريفه اين است كه نام شهدا به نيكي باقي خواهد ماند همانگونه كه بسياري مفسرين گفته اند .
به چه روش هايي مي توان نزول قرآن را از سوي خداوند اثبات نمود؟
نظر قرآن در مورد حيات در كرات ديگر چيست ؟
پديد آمدن حيات از نظر علم چگونه بوده است؟
راه فائق شدن بر حيله هاي شيطان چيست؟
آيا اين مطلب صحيح است كه بعضي از حيوانات در روز قيامت به بهشت مي روند؟
آيا به دين اسلام خرافات راه نيافته است؟ آيا چنين نيست كه اگر انسان بخواهد به تمام وظايفي كه در رساله ي عمليه آمده است، عمل كند، بايد نيمي از وقت خويش را صرف كند؟
مردان و زنان چه خصوصياتي دارند؟

آيا وجود افراد ناقصالخلقه ناشي از تصادف و يا بي‎اعتنائي خداوند به بعضي افراد نيست؟
  1. 253 از 4632