مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

آيا مؤسسه اي در قم وجود دارد كه تفسير قرآن را از طريق مكاتبه ياد بگيرم ؟ در صورت وجودچنين مؤسسه اي , جزوات آن را برايم ارسال فرماييد.

چرا در قرآن خداوند ميفرمايد ما نعمتها را براي شما آفريديم؟ به چه علت كلمه ما به كار رفته است؟

آيا خانم ها در طول دوران عادت مي توانند قرآن تلاوت كنند؟

بنا به فرمودة قرآن،زن ماية آرامش خاطر مرد است و بر حسب خلقت به زن علاقه مند مي باشد.پس چرا عده اي از ديدن زن ناراحت شده و درون متلاطم آنان از بودن در كنار زنان آرامش پيدا نمي كند؟

از ديدگاه قرآن، همسر انسان (زن يا مرد) چگونه بايد باشد، لطفاً واضح شرح دهيد؟

چه كارهايي انجام دهيم تا شور و اشتياق تلاوت قرآن در انسان زياد و تقويت شود؟

منظور از عصر در سوره والعصر چيست؟

تفسير آيه 13 سوره هود چيست؟ چرا خداند گفته است ده سوره مانند قرآن بيآوريد آيا نه سوره مثل قرآن را ميتوان آورد؟ چرا مثل بقيه آيات را نفرموده است كه يك آيه (سوره) مثل آن بياوريد؟

گذاشتن قرآن با ميت داخل قبر چه حكمي دارد؟

قرآن كريم براي مردان در بهشت بحث حوريّه را مطرح نموده است كه زنان آنان محسوب مي گردد. براي زنان چگونه است؟ نعمت هايي را كه در قرآن كريم براي مردان و زنان ميباشد، جداگانه اشاره فرماييد.

يكي از افراد خانوادة ما كه جواني سر به راه و متدين بود و براي او هم عقيقه و دعاي فراوان كرده بودند، به طرز نامعلومي در اثر اصابت گلوله به سرش درگذشت.من خيلي ناراحت بودم. به قرآن تفأل زدم، آية 14 سورة قصص آمد. آيا مي توان از اين آيات راجع به قتل آن پسر چيزي فهميد؟

بنده هفتاد سال دارم و چون دندان ندارم، موقع خواندن نماز و قرآن مجيد نمي توانم مانند كساني كه دندان دارند، حروف را ادا كنم. آيا نماز باطل مي شود؟

  1. 2645 از 4632