مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

در خصوص سيره اهل بيت(ع) در مورد خدمت رساني به مردم توضيح دهيد.

مي گويند در كربلا حضرت زينب(س) چند بار جان امام سجاد(ع) را نجات داد. نويسندگان مي گويند اين كار باعث شد زميني از حجت خدا خالي نباشد. مگر امام باقر(ع) آن روز زنده نبود و حتي در كربلا نبود؟ آيا از امام باقر(ع) همان گونه دفاع نمود؟

چرا حضرت فاطمه زهرا(س) حسنين و زينبين(ع) را از پهلوي راست و چپ به دنيا آورد؟

اينجانب علاقه فراواني به خواندن بعضي از دعاها به خصوص زيارت عاشورا دارد.

در آخر اين زيارت بعضي از جملات را بايد صد مرتبه تكرار كرد كه حجم آن زياد و در توان بنده نميباشد، آيا ميتوان آن را كاهش دارد، تا چه ميزان؟

آيا تسبيحات حضرت زهراس به جز در بعد از نماز، در جاهاي ديگر هم ثواب دارد؟

چند حديث در موردهاي مختلف از امامان(ع) بنويسيد.

بعضيها ميگويند در كربلا آمريكاييها خوب به مردم احترام ميگذارند و به آنها مواد غذايي ميدهند، اين كار چه حكمي دارد و گفتن مرگ بر آمريكا و اسرائيل و انگليس چه حكمي دارد؟

آيا اين مورد حقيقت دارد كه امام حسين(ع) كلمه الله اكبر را نميتوانستند درست تلفظ كنند.

مي دانم كه پوشيدن لباس سياه هنگام نماز مكروه است ; آيا در ايام عزاداري امام حسين (ع ) هم نماز با لباس سياه مكروه مي باشد؟ مستحب چطور؟

نماز زيارت عاشورا بعد از زيارت خوانده مي شود يا قبل از آن ؟

اگر مطلبي (عبارتي ) را به دعايي كه از طرف معصومان يا خداوند و سيده اضافه كنيم ,مثً در آخر زيارت عاشورا پس از چهار سم به امام حسين (ع) حضرت سجاد(ع) و ياران آن حضرت بگوييم حكم مسئله چگونه خواهد بود؟ هم چنين درباره تكرار يك عبارت دعا و يا مناجات ؟

ايا انسانهاي عادي هم به درجه معصوميت رسيدهاند؟

  1. 1889 از 4632